Завантаження ...

Необхідно навчитися поважати свій будинок

У Славутицькому загальноміському бібліотечно-інформаційному центрі 28 березня відбувся “круглий стіл” на тему: «Формування прозорих відносин споживача та надавача послуг на ринку ЖКГ», який ставив за мету проінформувати власників житла щодо реформування житлово-комунального господарства.

 

У Славутицькому загальноміському бібліотечно-інформаційному центрі 28 березня відбувся “круглий стіл” на тему: «Формування прозорих відносин споживача та надавача послуг на ринку ЖКГ», який ставив за мету проінформувати власників житла щодо реформування житлово-комунального господарства.

У цей день до Славутича завітали гості із Мозиря (Бєларусь), мери Гончарівська, Кузнецовська, Щорса, заступники міських голів з Нетишина, Світловодська, представники бізнесових структур, експерти з питань житлово-комунального господарства, студенти Славутицької філії НТУ України «КПІ», представники комунальних підприємств, активні славутичани.

«Житло-комунальне господарство в Україні постійно реформують. Реформу необхідно починати із сфери замовлень. Потрібен ефективний власник, якого ми повинні виховати. З’являється нова філософія: багатоквартирний будинок це – наша спільна власність», – з таким словами до учасників “круглого столу” звернувся міський голова Славутича Юрій Фомічев.

З презентацією «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку ринку ЖКГ послуг міста Славутич» виступив перший заступник міського голови Віктор Шевченко.

Максим Барінов
– начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – говорив про «непрозорість» як ключову перепону розвитку ринку ЖКГ.

Юрій Єгоренко
– директор ПВКП «Гранд-сервіс» – розповів про єдині критерії до управляючих компаній як інструменту інформування споживачів щодо конкурентних переваг компанії.

У фокусі уваги доповідачів стояли питання створення, функціонування управлінських компаній, механізму впливу споживачів на постачальників житлово-комунальних послуг, вимоги та критерії оцінки управителів у сфері житлово-комунальних послуг та інформаційна підтримка реформ у галузі ЖКГ.

Під час проведення круглого столу Компанія "ProNET" та Компанія "Інноваційно Технічні Рішення" подарували студентам нашого міста учбовий стенд для розроблення систем автоматизації об’єктів ЖКГ, «розумний» лічильник електроенергії, набір світильників для проведення досліджень у галузі енергоефективного освітлення.

Як повідомив старший викладач НТУУ «КПІ» Максим Савельєв: «Ця подія є яскравим прикладом кооперації бізнесу, університетів та влади – шляху, по якому розвиваються передові держави».

Модератором зустрічі виступив директор Громадської спілки «ЕнергоЕфективне майбутнє» Андрій Сухорябов.

На завершення відбулась відкрита дискусія з питання формування системи «збалансованості інтересів» суб’єктів сфери житлово-комунальних послуг.

 

мрия