Японці завітали до славутичан

22 лютого до Славутича завітав Рео Ватанабе – шеф-кореспондент японської газети «Хоккайдо симбун», що готує репортаж «30 років аварії на ЧАЕС – сьогодення та майбутнє Чорнобиля», переважна частина якого буде присвячена працівникам станції-жителям міста Славутич. Зранку...

 

22 лютого до Славутича завітав Рео Ватанабе – шеф-кореспондент японської газети «Хоккайдо симбун», що готує репортаж «30 років аварії на ЧАЕС – сьогодення та майбутнє Чорнобиля», переважна частина якого буде присвячена працівникам станції-жителям міста Славутич.

Зранку кореспондент газети «Хоккайдо» зустрівся з міським головою Фомічевим Ю. К. та поцікався: як Славутич справлявся із труднощами, які найскладніші проблеми були під час будівництва, як організовано медичне забезпечення жителів, яку філософію сповідує міська влада. Приємно було почути від Рео Ватанабе, що наше місто Славутич в Японії називають містом надії і що воно є символом відродження для жителів Фукусіми.

Міський голова зауважив: справді, Славутич відкритий для спілкування, готовий ділитися своєю позитивною енергетикою. І наше завдання – не зупинятися на досягнутому, а постійно рухатися вперед. При цьому основний акцент потрібно робити на підростаюче покоління, створювати умови для всебічного розвитку особистості, зберігати й розвивати створену міську інфраструктуру. Безперечно, що саме від молоді залежить майбутнє міста. 23–24 лютого Рео Ватанабе відвідає ДСП «Чорнобильська АЕС», дитячий садок «Маріте», УТЦ, зустрінеться з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Довідка. Газета «Хоккайдо симбун» («Газета Хоккайдо») – найбільша регіональна газета Японії, займає п’яте місце за накладом серед усіх друкованих видань Японії. Газета виходить щоденно (тираж – 1 млн 250 тис. примірників) на півночі остова Хоккайдо. Зміст і тематика – універсальні: суспільно значимі теми дня, політика, економіка, міжнародні відносини. Існуючи на засоби від передплати та реклами, газета незалежна економічно, не отримує дотацій ані від держави, ані від будь-яких фінансово-промислових чи суспільно-політичних структур, що дозволяє не зраджувати принципу свободи інформації. У газеті працює майже дві тисячі чоловік, із них 400 – журналісти. Видання має мережу корпунктів в Японії, Сеулі, Пекіні, Сингапурі, Гонконзі, Каїрі, Лондоні, Вашингтоні, Росії.