Завантаження ...

Година коду, або Дверцята в майбутнє

Кажуть, минулого не змінити, але можна вплинути на майбутнє. Як? Відповідь відома кожному: «Діти – наше майбутнє». Саме заради майбутнього найкращі уми людства, знаменитості, політики й бізнесмени, а також провідні компанії (Microsoft, Apple, Amazon, Facebook, Google та ін.) об'єдналися...

 
Кажуть, минулого не змінити, але можна вплинути на майбутнє. Як? Відповідь відома кожному: «Діти – наше майбутнє». Саме заради майбутнього найкращі уми людства, знаменитості, політики й бізнесмени, а також провідні компанії (Microsoft, Apple, Amazon, Facebook, Google та ін.) об'єдналися і створили Інтернет – школу програмування (https://code.org).

Ця школа в доступній ігровій формі навчає всіх бажаючих (дітей і дорослих) основам логічного мислення, кодування і алгоритмізації, якщо просто – вчить думати. А для того, щоб зацікавити бажаючих, був придуманий вельми вдалий заманливий хід – «Година коду» (https://hourofcode.com/ua), коли протягом тижня в грудні школярі всіх країн світу беруть участь у спільних заняттях, обмінюються враженнями і отримують сертифікати.
Цього року, наприклад, у Годині коду брали участь президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон та майже двісті мільйонів учасників у більш ніж 180 країнах світу. В Україні в грудні 2015 року відбулося 218 заходів «Години коду». Чотири з них організовано Славутицькою філією Національного технічного університету України «Київський політехнічній інститут» разом зі школами та ліцеєм міста Славутич.
Всього забажали взяти участь у цьому заході близько 70 школярів (випускники шкіл №1, №2, ліцею та учні 6-го класу школи №1). Впродовж декількох днів студенти Cлавутицької філії НТУУ «КПІ» консультували, школярі програмували, а викладачі розчулено дивились на цю майже ідилію (докладніше – на сайті філії http://www.institute.in.ua/site/slavkpi/).

Завершилося все отриманням сертифікатів, позитивними емоціями та наміром наступного року також взяти участь у світовій «Годині коду».

В. М. ШАТАЛОВ, професор кафедри комп’ютерних наук СФ НТУУ «КПІ»

мрия