Окрилені творчістю

9 листопада – День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Це свято відзначається в нашій державі разом із Днем української писемності та мови. Славутич багатий талантами. Культпрацівники міста сприяють розкриттю творчого потенціалу славутичан , збагачують їх духовне...

9 листопада – День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Це свято відзначається в нашій державі разом із Днем української писемності та мови. Славутич багатий талантами. Культпрацівники міста сприяють розкриттю творчого потенціалу славутичан , збагачують їх духовне життя. Так який же він сучасний працівник культури?

 
Ніна Григорівна БАРИШЕВСЬКА, завідувачка відділом культури та туризму виконавчого комітету Славутицької міської ради:

– Це неординарна, самовіддана людина, яка просто дуже любить справу, якій присвятила своє життя. Саме працівники культури, створюючи свято іншим, перетворюють для себе червоні дні календаря у звичайну рутинну роботу. Але саме ця творча «рутина» створює комфортні умови для емоційного, естетичного відпочинку людей. Працівники культури – художники, режисери, музиканти, актори, співаки, хореографи, бібліотекарі, музейні працівники, викладачі шкіл естетичного виховання – талановиті особистості, які мають художньо-естетичний смак, відчувають внутрішній світ глядача, виконавця, читача, які орієнтуються в сучасних інформаційних технологіях, імпровізують, надихають, творять саме той мистецький «продукт», який називається художнім дійством, виставою, танцем, картиною, програмою, розважальним заходом, уроком, заняттям, екскурсом, статтею тощо… Дуже хотілося б, щоби працівники закладів культури міста Славутича – служителі муз – пишалися своїм покликанням і відчували, що вони – люди особливих професій, наставники людських душ. Хай нам всім щастить!

– Ви довгий час працюєте в закладі культури, а зовсім недавно очолили Кіноконцертний комплекс. Так які ж вони, творчі люди?

 
Лариса Валеріївна ГНІДЕНКО, директор ККК:

– Більшість вважає, що творчу професію мають люди, які гори можуть звернути, аби нічого не робити ))). А насправді, творчі люди – це унікальні, горді, оригінально мислячі особистості, які вміють мріяти і черпають своє натхнення від щирості людей!


– Осередком культурного життя міста є Дитяча школа мистецтв. Яке головне завдання педагогічного колективу школи?


 
Тетяна Петрівна ВАРИЦЬКА, директор ДШМ:

– Великий педагог В. О. Сухомлинський, звертаючись до вчителів, писав: «…в наших руках найбільша з усіх цінностей світу – Людина. Ми творимо Людину, як скульптор творить свою статую з безформного шматка мармуру: десь у глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси, які потрібно добути, очистити від усього зайвого». Саме такі вимоги до навчально-методичної та естетично-просвітницької діяльності в нашій школі: виховання високодуховних, національно-свідомих юних славутичан. Ми керуємось новаторськими програмами естетичного виховання дітей, розвитку у них творчого мислення, активності та навичок самостійної практичної творчої діяльності. Наші юні артисти гідно представляють місто Славутич на обласних, регіональних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях, посідаючи призові місця. Найбільш талановиті випускники школи мистецтв продовжують навчання у вищих навчальних закладах культури. Деякі з них вже працюють викладачами та концертмейстерами в рідній школі.

– Культпрацівнику доволі часто приходиться з низки художніх номерів зробити цілісну картинку та ще й доповнити «сухий сценарій» якоюсь родзинкою. Як приходить творче натхнення?

 
Ольга Василівна СОРОКА, головний режисер Кіноконцертного комплексу:

– Натхнення, немов та примхлива гостя, не приходить тоді, коли його дуже і дуже чекаєш, а з΄являється якось несподівано і примушує сідати й творити. Воно не навідується тільки до лінивих. Творче натхнення можна відчути, виконуючи будь-яку роботу. Це коли тебе охоплює бажання зробити якнайкраще, довести справу до кінця, порадувати близьких і врешті-решт довести самому собі, що ти можеш, що ти чогось вартий!– В народі кажуть, що бібліотека – це «аптека для душі».

 
Наталія Василівна ПОРТНА, директор Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру:

– Дійсно, як тільки не називають бібліотеку – і «скарбниця духовності», і «осередок читання та культури», і «книгозбірня». Але народна назва «аптека для душі» мені здається найбільш вірною, особливо сьогодні. Адже перегортаючи сторінки улюбленої книги, читаючи іноді вже настільки відомі рядки твору, знаходиш той спокій та душевну гармонію, яких так бракує практично кожній людині останнім часом! А клуби за інтересами, які працюють при бібліотеках? Чи не покликані вони дарувати нам таке необхідне спілкування? В бібліотеці людина перестає бути самотньою. Ми працюємо для кожного. Наші заклади – БІЦ для дітей, ЗБІЦ, бібліотека при МСЧ – завжди гостинно приймають своїх користувачів. будь він чи то маленький славутчанин, чи вже дорослий, школяр, студент, чи вже людина в літах. Для кожного тут знайдеться добре привітне слово. Наші бібліотекарі – як психологи: вислухають, порадять, допоможуть. Адже сьогодні в наші заклади приходять люди, особливо похилого віку, щоби просто поспілкуватися. То справді: хіба бібліотека – це не «аптека для душі»?

– У вашій бібліотеці багато друзів книги. Як ви залучаєте дітей до читання?

 
Наталія Анатоліївна КОЗЛЕНКО, завідувачка Бібліотечно-інформаційним центром для дітей та юнацтва:

– Гарний читач починається з родини. «Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає», – сказав Януш Корчак. І це справді так. Інтерес до читання значною мірою залежить від ставлення до книги в сім’ї. З досвіду моєї роботи в бібліотеці (майже 24 роки), майбутніх батьків, котрі будуть привчати до читання своїх дітей, любити книжку, потрібно виховувати ще з дитинства, починаючи з дитячого абонемента бібліотеки. Зустріч з першим бібліотекарем – це як зустріч з першою вчителькою!


– Краєзнавчо-освітньою та дослідницькою діяльністю займається наш музей м. Славутич та Чорнобильської АЕС. У ньому дбайливо зібрано понад 6 тисяч експонатів (музейних предметів). Як використовуються унікальні фонди музею?


 
Євген Абдулайович АЛІМОВ, директор Краєзнавчого музею

– У нашому музеї зібрано і зберігається все, що нам дороге, що є історією і гордістю нашого міста і нашого регіону. Ці першоджерела ми показуємо в експозиційних залах, на виставках, за допомогою екскурсій, лекцій або інших видів інформування. Сьогодні зібрано майже весь матеріал для оформлення та реконструкції приміщення під умовною назвою «Українська світлиця», «Зали слави та пам’яті». В них ми увічнимо імена славутичан – ветеранів Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів та воїнів АТО, котрі загинули за незалежність України. Змістовним доповненням зарясніє музейна експозиція до 30-річчя Чорнобильської аварії.

Сердечні вітання з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва всім, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати й відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу!

Розмову вела Людмила ЛЮБИВА