Завантаження ...

Звернення Громадської ради з розвитку міста Славутич

Місто Славутич було побудовано у 1987–1988 роках після прийняття рішення щодо відновлення експлуатації блоків Чорнобильської АЕС з метою створення умов для проживання колективу станції та з урахуванням втрати назавжди світовою цивілізацією міста Прип’ять.

Засідання Громадської ради з розвитку міста Славутич
Голові Комітету Верховної Ради України
з питань екологічної політики,
природокористування та ліквідації
наслідків Чорнобильської катастрофи
Томенку М. В.,
Голові Київської обласної державної
адміністрації Шандрі В. М.,
Голові Київської обласної ради Бабенку
М. В.,
сесії Славутицької міської ради


Місто Славутич було побудовано у 1987–1988 роках після прийняття рішення щодо відновлення експлуатації блоків Чорнобильської АЕС з метою створення умов для проживання колективу станції та з урахуванням втрати назавжди світовою цивілізацією міста Прип’ять. Славутич сьогодні – це українське європейське місто із сучасною інфраструктурою та системою місцевого самоврядування, ефективною моделлю місцевої демократії.

У місті реалізовані найкращі досягнення передових практик міст світу (Річленд, США), Європи, Європейського Союзу. Місто за цей час стало конкурентним у головному – наданні соціальних послуг. Після диверсифікації місцевої економіки Славутич став донором бюджету України (2014 рік – вилучення склало 32,5 млн грн, дотація – 10 млн грн). Місто має значні досягнення у всіх сферах життєдіяльності, про це свідчать перемоги різного рівня, в тому числі і в європейських конкурсах. Місто одне з перших провело реформування комунальної сфери, суттєвим результатом стало кардинальне зменшення споживання енергоносіїв (у 2–2,5 рази) та запровадження альтернативного (10 МВТ) виду опалення.
Останні події пов’язані з проведенням реформування адміністративно-територіального устрою України. Та позиція окремих розробників реформи створює в місті несприятливий, а правдивіше буде наголосити – напружений морально-психологічний клімат. У рамках реформи, відкидаючи всі об’єктивні, специфічні умови, пов’язані з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, зняття з експлуатації атомних блоків ЧАЕС, місто планується передати в адміністративне підпорядкування Чернігівської області.

Ми, представники громадських організацій та об’єднань міста Славутич, виступаємо на захист інтересів територіальної громади, яка чітко й відповідально виконує державну функцію, державне замовлення світового значення і категорично проти непродуманого, без детального вивчення усіх умов та причинно-наслідкових обставин такого рішення. Славутич – самодостатня територіальна громада, місто обласного значення, яке дієво співпрацює із жителями багатьох населених пунктів Чернігівської області, на основі муніципального співробітництва, це – Неданчичі, Мньов, Ведильці, Губичі, Любеч та ін.

Просимо вас дуже продумано і розсудливо розглянути це питання, провести відповідні консультації з міською владою Славутича та прийняти рішення в інтересах держави та територіальної громади, які повністю й об’єктивно співпадають.

У новій редакції Закону України «Про адміністративно-територіальний устрій України» вважаємо за доцільне зробити виключення для територіальної громади міста Славутич, залишивши її в адміністративному підпорядкуванні Київської області до 2064 року, терміну завершення проекту зняття з експлуатації блоків Чорнобильської АЕС. При завершенні реформи децентралізації державного управління це не буде порушувати основоположні принципи діяльності територіальної громади.

Прийнято на засіданні Громадської ради з розвитку міста Славутич (протокол №9 від 20.04.2015).

З повагою та надією на порозуміння – В. П. УДОВИЧЕНКО,
голова Громадської ради з розвитку міста Славутич,
член Конгресу місцевих та регіональних влад Європи,
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки,
доктор економічних наук, професор


мрия