Завантаження ...
knukim.edu.ua

Державну нагороду отримав капелан зі Славутича отець Юрій Логаза (фото, відео)

332284198_654942539727740_531495588548981795_n.jpg

Президент України Володимир Зеленський вручив держану нагороду капелану зі Славутича отцю Юрію Логазі.

У річницю незламності Президент Володимир Зеленський зустрівся з капеланами, які нині служать у Збройних Силах та Національній гвардії України.

Про це повідомляється в офіційному Телеграм-каналі Президента України.

"У річницю незламності зустрівся з капеланами, які зараз служать у лавах Збройних Сил України та Національної гвардії України. Вручив військовим капеланам державні нагороди: орден «За мужність» ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» та медаль «Захиснику Вітчизни». Обговорили важливість збільшення чисельності капеланів у війську, питання врегулювання верифікації духовної освіти, що необхідно для отримання військових звань та зарахування до війська", - написав Зеленський.

 

Відео: Офіс Президента

Президент подякував капеланам за служіння та духовну підтримку бійців та їх близьких у цей рік повномасштабної війни.

На сьогодні в Збройних силах України служить 48 капеланів. Серед них і отець Юрій Логаза, капелан в/ч "3041" НГУ, настоятель  храму в честь ікони Божої Матері "Неустанна Поміч" УГКЦ у м. Славутич

 

 

За інформацією пресслужби Офісу Президента, зустріч з військовими священниками церков, які доправили своїх представників до лав армії, відбулася в Києво-Печерській лаврі.

Глава держави відзначив важливість місії капеланів та наголосив, що вони є такими ж героями, як і військовослужбовці, адже підтримують бійців і допомагають їм зберігати стійкість духу.

Присутня на зустрічі заступник міністра оборони України Ганна Маляр нагадала, що капеланську службу у Збройних Силах України на законодавчому рівні було запроваджено у 2022 році. Учасники зустрічі обговорили важливість збільшення чисельності капеланів, питання врегулювання верифікації духовної освіти, що необхідно для отримання військових звань та зарахування до війська.

 

 

Відповідно до указу ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №96/2023

Про відзначення державними нагородами України

"Капелана Логазу Юрія Івановича нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни»

за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові"

 

 

Отець Юрій Логаза надав коментар slavutich.cn.ua. щодо цієї важливої події та високої нагороди.

«Найперше -  радію, що можу бути у складі Національної Гвардії України, у складі своєї частини «3041». Але сьогодні будучи у Києво-Печерській лаврі, крім молитви за перемогу, молився про повернення моїх побратимів, які сьогодні, нажаль, у полоні, і на повернення яких ми всі так чекаємо.

Розумію і усвідомлюю, що нагорода - це результат праці  великої команди... Відчуваю гордість не за себе, а за наших воїнів, і вдячний кожному з них, що можу бути поруч...», - сказав військовий капелан отець Юрій Логаза.

 

 

Щиросердно дякуємо і вітаємо з викокою нагородою отця Юрія Логазу! 

мрия