Калій йодид: що треба знати та де купити у Славутичі

Зараз у ЗМІ шириться дуже багато інформації з приводу загрози запуску ядерної зброї зі сторони рф. Переважна частина експертів вважає ймовірність застосування тактичної ядерної зброї в Україні доволі низькою. Але знати, що в голові у схибленого російського диктатора, ми не можемо, тому закликаємо не панікувати, але бути готовими на всі 100%. До вашої уваги відповіді на найпоширеніші питання з приводу препарату «Калій йодид» та де його можна знайти у Славутичі.

Що потрібно знати про калій йодид?

У випадку ймовірної ядерної загрози — аварії на атомній електростанції або застосуванні ядерної зброї — в Міністерстві охорони здоров’я рекомендують вживати йодид калію. Проте медичний препарат потрібен не всім, а декому може навіть нашкодити.

Для чого вживають калій йодид?

Нам потрібна дуже висока доза йоду, щоб наша щитоподібна залоза була зайнята цим йодом, а не радіоактивними ізотопами, які можуть бути принесені разом з радіоактивним пилом. Для цього ми й п’ємо йодид калію, щоб наша щитоподібна залоза не брала певний проміжок часу йод ззовні.

Коли потрібно пити калій йодид?

Просто так його пити не потрібно. Якщо ДСНС або офіційні владні структури не повідомили про певну загрозу і не дали команду пити, то робити цього не треба. Його потрібно приймати орієнтовно за шість годин до приходу пилової хмари, але не пізніше 24 годин з моменту катастрофи, тобто на 25-ту годину сенсу вже немає.

Кому не можна калій йодид?

Є певні захворювання щитоподібної залози, при яких категорично забороняється прийом високих дозувань йоду. Також людям, старшим за 40 років, не потрібно вживати йодид калію. Після 40 років щитоподібна залоза взагалі вже не бере йод ззовні. Тобто сенсу в прийомі йодид калію немає.

Чим може нашкодити препарат?

Йодид калію може нашкодити функціям, які виконує щитоподібна залоза. Якщо в разі якоїсь неіснуючої небезпеки ми збільшимо в організмі кількість йоду, то ми можемо створити токсичний зоб – це патологічний стан, він потребує лікування, достатньо довгого, не скажу, що болісного, але неприємного. Деяким просто протипоказані високі дози йоду через супутні патології. Тому варто проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.

Чи можна замінити калій йодид іншими препаратами або народними методами?

Будь-які народні методи в цьому випадку не є логічними і не мають право на існування. Формат препаратів типу звичайного йоду дозволяється, але є проблеми з правильним дозуванням. Деякі люди скупають йодомарин і на початку повномасштабної війни взагалі був неадекватний ажіотаж на гормони для щитоподібної залози. Це немає жодного сенсу. Через це люди, у кого дійсно є проблеми із щитоподібною залозою, не могли знайти собі препарати для лікування».

Кому першочергово потрібно приймати калій йодид?

Дітям, годуючим матерям та людям до 40 років. У дітей, особливо до 1 міс, активність залози дуже висока, тож поглинання йоду у 10 разів більше, ніж у дорослих. А от з віком активність залози падає і накопичує вона значно менше, тому літнім людям приймати калій йодид не потрібно.

У яких дозах необхідно приймати калій йодид? Та коли його слід приймати?

Одразу після офіційного оповіщення місцевими органами влади. У перші години.

Дози:

· Діти до 1 міс. – 16 мг (1/8 таблетки);

· Від 1 міс. до 3 років – 32 мг (1/4 таблетки);

· З 3 до 12 років – 62,5 мг (1/2 таблетки);

· З 13 до 40 років, вагітні, годуючі – 125 мг (1 таблетка).

Чи можна купити калій йодид у аптеках Чернігова та скільки коштує?

Певний час у міських аптеках спостерігався дефіцит цього препарату, тому аптекарі дуже часто пропонували обрати «Йодомарин». Але ми наполягаємо на тому, що даний препарат не підходить. Потрібен саме «Калій йодид 125 мг». Продається він у формі таблеток. Звісно, на фоні нагнітання інформації про «ядерку» люди масово закуповують ці таблетки, створюючи штучний ажіотаж. Станом на 20 жовтня цей препарат ми знайшли лише у двох аптеках Славутича – «Доброго здоровя» та "Оптових цін".  Вартість одного блістеру складає 117.00  до 300.00 гривень.

Як дізнатися, у якій аптеці є калій йодид?

Аби не витрачати свій власний час, ми рекомендуємо моніторити наявність препарату за допомогою мобільного додатку «Tabletki.ua» або "Аптека 9-1-1". Там ви знайдете повний перелік аптек, де калій йодид є в наявності. Або ж можна дізнаватися і телефонувати на гарячі лінії аптечних мереж "Аптека оптових цін", «Бажаємо здоровʼя», «Медсервіс», «БАМ», «Рецкптика», "Аптека низьких цін" та багатьох інших. Ці телефони можна знайти на офіційних сайтах, загугливши назви цих аптек. Ми закликаємо не створювати штучного дефіциту препарату.

Зверніть увагу!

На одну дорослу людину потрібно лише одна пігулка калій йодиду!

Людям після 40 років взагалі не потрібно вживати калій йодид!

УВАГА! В будь-якому випадку варто проконсультуватися з лікарем-ендокринологом щодо вживання йодиду калію, особливо, якщо ви маєте будь-які проблеми зі щитовидкою.