Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Рятувальники застерігають

Рятувальники  застерігають  фото

Нарешті погода стала значно теплішою, і славутичани масово почали проводити свій вільний час за межами міста. Уже не секрет, що найчастіше причиною виникнення пожеж в екосистемах є легковажні й необдумані вчинки самих людей. Саме тому надзвичайники вкотре нагадують про правила безпечної поведінки у таких ситуаціях.

Як зазначає 63 Державна пожежно-рятувальна частина м. Славутич, основною причиною їх виникнення є людський фактор, а саме - порушення вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, місцях відпочинку громадян, при проведенні сільськогосподарських та сезонних робіт, а також підпали.

Слід пам'ятати, що розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За умов сухої та спекотної погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі.

Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже вони можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем, підпалити чагарник чи суху траву тощо.

Правила безпеки під час виникнення пожеж в природних екосистемах:

не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

із небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, - воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами

під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу;

будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

після виходу з осередку пожежі негайно сповістіть Службу порятунку за номером 101 про місце, масштаб та характер пожежі.

А також пожежники наголошуть, в умовах воєнного стану буди максимально уважним і обачним, якщо помітите підозрілі чи вибухонебезпечні предмети, не чіпайте їх, не підходьте близько і відразу телефонуйте 101.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: