Фахова дискусія про проєкти місцевого розвитку

7-8 грудня 2021 року у Києві відбулося Міжнародне експертне обговорення Програми «U-LEAD з Європою» «Партнерство заради розвитку». До обговорення долучилися відомі національні та міжнародні експерти й високопосадовці. У межах заходу представлені проєкти місцевого розвитку регіонального значення, які наразі розробляються у рамках ініціативи U-LEAD: соціальна інклюзія та розвиток; інфраструктура: людина та довкілля; цифрова трансформація на місцевому рівні.

Чому партнерство/співпраця вигідна для громад? Чого вони можуть досягти разом? Що може мати більший регіональний вплив? Які існують потенційні ризики та виклики? На ці запитання відповідали учасники конференції. У першій сесії «Місцева економіка» місто Славутич презентував міський голова Юрій Фомічев.

Основні тези учасників сесії «Місцева економіка»:

Кожна громада повинна мати стратегічний план свого розвитку. Один з пріоритетів держави формування індустріальних парків. ️Лідерство - ключ до розвитку громад.

Якщо громада хоче створити і продати продукт із високою доданою вартістю, то необхідно сприяти співпраці компаній, що виготовляють продукт, роблять для нього дизайн, надають супутні послуги потрібно будувати «ланцюги доданої вартості». Важливо зрозуміти, що відрізняє вашу громаду від інших громад, в чому ваша унікальність. Громади конкурують між собою.

Для залучення інвесторів громади повинні будувати інфраструктуру та якісні комунікації. ️Важливо, щоб в громаді були майданчики, які можна підлаштувати під потреби окремого інвестора. Важливо, щоб громада вела системний діалог із бізнесом.

Як реалізувати принципи інклюзивності у громадах, про це говорили із Радницею-Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною під сесії «Соціальна інклюзія та розвиток»:

Мобільність людей в останні роки суттєво зросла. Люди самі обирають, де їм жити. ️Громади в свою чергу мають подбати про комфорт для життя людей, тоді вони будуть обирати їх.

️Щоб збудувати проєкт, який має вирішувати проблеми людей з інвалідністю, варто скористатись їхнім досвідом, залучити їх до проєкту.

Проєкти для соціальної сфери впроваджувати не дорого, якщо у Вас з самого початку є бачення інклюзивності.

Важливо, щоб люди з інвалідністю мали можливість працювати та заробляти собі на життя.

За матеріалами https://decentralization.gov.ua/