Як у Славутичі відзначали День української хустки

День української хустки почали відзначати у 2019 році, 7 грудня, з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Флешмоб має назву: "Зроби фото з хусткою", під час якого кожна жінка прикрасить себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки. Відтак усіх українок закликають робити світлини з хусткою та публікувати у соцмережах із хештегом #УкраїнськаХустка.

Це свято започатковане з метою об’єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій, адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди, слугувала саме хустка.

Славутичанкам це свято також припало до душі. У соціальних мережах розмістили свої світлини як дорослі жінки, так дуже юні. Приємно, що давня українська національна традиція набула своєї популярності у сучасному світі. Свої фото та відео в українських хустках з’явилося у facebook-сторінках дитячих садочків та шкіл Слаутича.

Славутицькі волонтерки патріотичної групи «Соняшник» цього дня сплели 2 сітки для бійціо ООС, до сіток додали свою інформаційну зброю, новорічні ковпаки, бойові труси та устілки, потім легенько почаювали і підтримали флешмоб "Українська хустка"

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

Адже українська хустка – це не тільки стильно, а ще й дуже красиво!

 

Олександра Латишева

Фото з інтернету