Завантаження ...

Славутич приймає черговий виклик долі

Напередодні Нового, 2015-го, року та Різдва Христового прийміть найщиріші вітання! 2014 рік був насичений в Україні великими подіями. В той же час цей рік був роком втрат і трагедій. Не є виключенням і наш Славутич. Місто втратило двох наших героїв-вояків – Сергія Волнухіна та Івана Леснікова

Владимир Удовиченко
Напередодні Нового, 2015-го, року та Різдва Христового прийміть найщиріші вітання! 2014 рік був насичений в Україні великими подіями. В той же час цей рік був роком втрат і трагедій. Не є виключенням і наш Славутич.

Місто втратило двох наших героїв-вояків – Сергія Волнухіна та Івана Леснікова, які загинули в зоні АТО за незалежність України, ще шестеро військовослужбовців отримали поранення різного ступеня тяжкості. Дорого коштувала Славутичу телеграма до президента України за підписом міського голови від 26 листопада 2013 року, рішення сесії міської ради від 2 грудня 2013 року з вимогою підписання угоди про Асоціацію та відповідне рішення щодо притягнення до відповідальності уряду та міністра внутрішніх справ за побиття студентів – через них були судові процеси. Але я переконаний, що тоді зробив абсолютно правильно – з урахуванням політизації усіх процесів Славутичу сьогодні було би взагалі неймовірно тяжко без тодішньої позиції. Можна сказати, що місто достойно вистояло, пройшовши через усі події, які відбувались в країні, більш-менш зберегло спокій, соціальну інфраструктуру та її функціонування.

З дефіцитом бюджету в 40 млн гривень Славутич не тільки вижив, а ще й забезпечив збалансовану роботу усіх сфер міста і перш за все – освітянської, зберігши усі надбавки, але, на жаль, правда, що з додатковою десятиденною відпусткою за свій рахунок. Можна пишатися прекрасними показниками зовнішнього незалежного оцінювання, переможцями чисельних конкурсів та олімпіад, спортивних змагань, новими комп’ютерними кабінетами хімії, фізики. Понад три тисяч дітей побували в гостях у Славутичі, стали учасниками фестивальних та спортивних заходів, що проводилися в місті. Урочисто відзначили 25-річні ювілеї Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, школа №3, ТРК «Славутич». Нині зосереджуємо свою увагу на розрахунках із комунальним господарством. Колективи КП «УЖКГ» та «ЖКЦ» багато зробили навіть у цих тяжких умовах: проведено ремонти внутрішньоквартальних проїздів, покрівель, швів, тепломереж, водопровідних систем, продовжилась реконструкція КОС міста. Можна сказати, що Славутич пройшов і цей іспит.

Недивлячись на скрутне становище в країні, недофінансування СМСЧ–5, цей лікувально-профілактичний заклад міста з гідністю виконує свої функціональні обов’язки з надання населенню медичної допомоги, а також зміцнює матеріально-технічну базу. Було придбано оксигенатор для невідкладної медичної допомоги, для хірургічного відділення –дренажний відсмоктувач, для пологового будинку – фототерапевтичну лампу та променеве тепло, для неврології – ехоенцефалограф. Продовжується процес залучення інвестицій, і зовнішніх в тому числі. Показники Славутича – достойні, як і в минулі роки. Було створено тисячу робочих місць, хоча з об’єктивних причин чимало й втрачено. Сьогодні вже є інформація про те, що міжнародний проект «Новарки» продовжений до листопада 2017 року. Почала працювати фірма «Холтек» із переробки та захоронення радіоактивних відходів. Це сучасні робочі місця. Починається проект будівництва централізованого сховища для атомних електростанцій України. Питання вирішене, воно сьогодні абсолютно об’єктивне і вже немає того громадського супротиву, який був на початку цього проекту. Законом України передбачено 10% загальної вартості проекту спрямовувати на розвиток регіонів Іванкова, Поліського та Славутича.

Звісно, що з усіма складнощами достойно представляє себе колектив ДСП «ЧАЕС». Треба відзначити, що спільно з генеральним директором підприємства Грамоткіним І. І., адміністрацією, профспілковим комітетом у цьому році на станцію було прийнято 83 молодих працівника, і основна їх частина – це випускники Севастопольського університету. Робоче місце має важливе значення, особливо для молодої людини. Я щиро вдячний станційникам, які в наступному році планують у рамках підприємства створити близько ста нових робочих місць. Дуже приємно, що в керівництва НАЕК «Енергоатом» є впевненість, що наше підприємство «Атомремонтсервіс» може успішно працювати в ринкових умовах атомної енергетики з розширенням своєї діяльності та нових можливостей у створенні сучасних робочих місць, з відповідною заробітною платою.

Хотів би підкреслити, що велику роль, особливо в такі тяжкі періоди, мають відносини в територіальній громаді міста. На превеликий жаль, політика і політиканство не завжди на боці Славутича і славутичан. Звісно, було прикро відчувати їх штучне ускладнення, коли в соціальних мережах так спокійненько, без думки про совість писали про Славутич, про міську владу, міського голову. Чого тільки не видумували! Крім того, з яким злом, з яким скептицизмом, невірою були образи в соціальних мережах! Що начебто хтось там обіцяє запустити басейн – і цього не буде, тому що це нереально в такий час. У Славутичі не тільки працює басейн «Лазурний», навіть тоді, коли відключається електроенергія, але ще запускається й басейн «Дельфін»! Це відповідь тим зневіреним і доказ того, що за комфортність життя треба боротися, і міський голова це постійно робить.

На практиці свого досвіду я ще раз відчув важливість філософської формули «Бідність – найбільше рабство, а найбільша душевна біль – несправедливість», яку написав і опублікував у книжці «Пошук істини: суспільство і влада». На превеликий жаль, скільки треба було відчути цієї несправедливості на протязі року! І не так за себе боляче було, як за Славутич, за славутичан. Скільки ми зробили – і так штучно підривати імідж Славутича це несправедливо! Причому тими, хто користується в повній мірі всією системою послуг міста.

Ви були свідками проблем в управлінні власністю і тих недоречностей, які супроводжували практично весь 2014 рік. Міська влада через судові позови вирішувала проблеми відносин з підприємцем. Хоча Славутич і цей іспит пройшов, на мій погляд, достойно і не втратив своєї інвестиційної привабливості, а навпаки – вона зросла, бо все, що робиться в Славутичі, робиться демократично, відкрито, прозоро та із залученням до управління містом, до прийняття рішень соціально активних славутичан. Особливо тут хотілось би підкреслити роль Громадської ради з розвитку міста, яка відзначила своє 18-річчя. Близько двох десятиліть вона захищає права і свободи, реалізує сучасні моделі демократії участі та є прикладом для багатьох, і не тільки в Україні.

Ми сьогодні розпочинаємо новий європейський проект і підписуємо «Грант-контракт зовнішньої діяльності Європейського Союзу – ЄІСП» – це проект енергозберігаючих технологій об’єктів бюджетної сфери. Починаємо з дитячого дошкільного закладу №1, шкіл №2 та №4. Переживши всі втрати, проблеми, як бальзам на душу стали результати чергового європейського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року, де Славутич нагороджений в найскладнішій номінації – «Впровадження комплексного механізму зниження обсягів споживання енергетичних ресурсів». Ми отримали друге місце, а Вінниця – перше. Звісно, що порівнювати міста неможливо, але для нас достойно мати таку нагороду під вінець року, і вона абсолютно заслужена. Це результат усіх тих енергоефективних заходів, які ми проводимо з 2000 року. Зрозуміло, що комфорт у місті можна забезпечити лише при одній умові: при об’єднанні зусиль усіх громадських організацій та об’єднань, громадських діячів, політичних партій, політиків, депутатів міської ради, громадян Славутича під гаслом Дня Соборності «За єдиний Славутич! За єдину Україну!». Переконаний, що славутичани абсолютно володіють інформацією і вони з повною готовністю прийдуть до місцевих виборів 2015 року.

За свою коротку історію Славутичу вдалося пережити те, хто мало переживав без соціальних вибухів, без соціальних потрясінь. Ми пройшли це, ми витримали – і Славутич сьогодні достойний славутичан! Новий рік ставить нові складні завдання, але віриться в те, що ми готові до них. Хочу побажати всім міцного здоров’я, психологічної рівноваги, витримати всі негаразди і пам’ятати, що успішною і щасливою людина може бути лише тоді, коли вона на один раз більше встане, ніж упаде – тому що все життя складається із злетів і падінь. Але за цей раз треба «видряпуватись нагору» усе життя і пам’ятати просту істину: «Якому бути Славутичу, якій бути Україні – залежить від кожного із нас!».

З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим! Хай Господь оберігає кожного! Хай Архангел Михаїл буде справжнім охоронцем у лиху годину і помічником у годину щасливу! Дорогі славутичани, хай щастить вам в усьому!

Ваш мер Володимир Удовиченко
мрия