«Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

протягом жовтня 2021 року у Славутичі, в Славутицькому ЗЗСО №1 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Учасники освітнього процесу долучилися до проведення загальношкільних заходів, які сприяли вихованню в учнівської молоді патріотичних почуттів, гордості за свою рідну землю, шанобливого ставлення до історії і традицій.

Відповідно до плану проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек для учнів закладу освіти було проведено: пізнавальну екскурсію для першокласників «Рідна школа в ріднім краї» (вчителі: Галина Коробчук, Оксана Цулун); конкурс малюнків для учнів 3 класів «Місто казка, місто мрія – наш Славутич» (вчителі: Оксана Червяк, Тетяна Нижник); краєзнавча вікторина для учнів 2 та 4 класів «Вивчай і знай свій рідний край» (вчителі: Марина Гонтар, Людмила Черняк, Ірина Мацапура); родинний краєзнавчий конкурс у 4 класах «Мій родовід і край» (вчителі: Світлана Макогонюк, Наталія Тимошенко); онлайн-бесіди з учнями 6 класів «Історія роду – історія народу» (вчителі: Людмила Яшуніна, Марина Деркач); уроки для учнів 7 та 8 класів «Літературне мистецтво рідного краю», презентація альманаху творів учасників АТО "Я маю в серці те, що не вмирає!" (вчителі: Олена Ходос, Людмила Потенко); конференція у 9 класах «Рідний край – гордість моя» (вчитель: Валентина Сироватка); уроки-спогади для старшокласників «Історії важливі сторінки» (вчителі: Оксана Зінченко, Валентина Бачиніна).

Протягом місяця робота бібліотеки була спрямована на залучення дітей до читання книг, популяризацію краєзнавчої літератури; виховання поваги до книги, пізнавального інтересу до рідного краю; формування національної свідомості, готовності до захисту Вітчизни; забезпечення дозвілля читачів; розширення кола їхніх читацьких інтересів.

У шкільній бібліотеці, для учнів 2-х класів, були проведені бібліотечні заняття «Зустріч в країні Читалії». Родина читачів бібліотеки закладу освіти поповнилася на 44 нових «читайлики».

У читальній залі була оформлена виставка матеріалів «Ми Українці – нам є чим пишатися» та фотозона «Я люблю бібліотеку» Протягом місяця діяла бібліо-АРТ-майстерня «Незвичайні закладини для книжок». Діти власноруч виготовляли та розфарбовували закладки, ремонтували підручники. Крім того діти постійно грали у настільну гру «Вчимося сортувати сміття», яка заохочує дбайливо ставитися до навколишнього середовища, любити природу та свій рідний край.

На сторінках сайту шкільної бібліотеки розгорнувся проєкт «Книжку читай – духовно зростай» метою якого була популяризація творчих доробок юних славутичан, учасників поетичного конкурсу «Зерна доброти». Запропоновані твори об’єднані роздумами дітей про сенс добра, любові та надії, про почуття та вчинки сучасників, про любов до рідного міста, Батьківщини та Всесвіту.

Усі заходи місячника були корисними змістовними та цікавими. Адже відомо, що школа – це, насамперед, книга, а книга у школі – це шкільна бібліотека.

Джерело: http://school1slavutych.org.ua/?p=2649