Зовсім скоро лабіринт медіаграмотності "НЕ ВІРРР-ПЕРЕВІРРР"

То як думаєш, факт чи фейк? Приходь на церемонію відкриття лабіринту медіаграмотності "НЕ ВІРРР-ПЕРЕВІРРР" та спростовуй/підтверджуй цю інфу У відкритті візьмуть участь: Юрій Фомічев, мер міста Славутич. Марк Еллінгстад, Директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні і Білорусі. Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

28 жовтня 2021 року о 16:00 на Центральній площі міста Славутича відбудеться офіційне відкриття лабіринту медіаграмотності «НЕ ВІРРР  – ПЕРЕВІРРР» – першого та єдиного в Україні проєкту, який подорожуватиме громадами і прокачуватиме їхніх мешканців на тему медіаграмотності.  

 

Лабіринт – це мобільна конструкція (10*10 кв. м), що складається з 12 кімнат, кожна з яких присвячена одній з тем медіаграмотності. Інформаційний шум, клікбейт, маніпуляції, пропаганда, тролі та боти, стереотипи та популізм – усі ці речі постійно втручаються в життя українців. Тож інформаційна та медійна грамотність уже давно не модний тренд, а важлива навичка ХХІ століття, яку потрібно опанувати і молоді і дорослим. 

 

Саме тому лабіринт побудовано в інтерактивному форматі. Мандруючи кімнатами, учасники дізнаються, що середній час, який людина проводить у соціальних мережах за все своє життя, складає 6 років та 8 місяців. За цей час можна 32 рази злітати на Місяць і назад, 32 рази піднятися на Еверест або ж 93 000 раз вигуляти свого собаку. Окрім цього, відвідувачі зможуть:  

  • навчитися орієнтуватися в потоці інформації і мислити критично, 
  • дізнатись, як розрізняти факти та судження,  
  • навчитися протидіяти маніпуляціям і пропаганді,  
  • виявляти ботів і тролів, щоб не вестися на їхні провокації, 
  • розібратися, як працюють алгоритми соціальних мереж. 

 

Потрапити до лабіринту першими зможуть жителі Славутича, а в офіційному відкритті візьмуть участь Юрій Фомічев, мер міста Славутич; Марк Еллінгстад, директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні і Білорусі; Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України; Марина Попатенко, заступниця міністра молоді та спорту України; Ребекка Белл, в. о. віцепрезидента IREX з глобальних програм, освітня практика. 

 

Лабіринт відкривається в партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Міністерством культури та інформаційної політики України в рамках Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності, який триватиме з 24 по 31 жовтня. 

 

Лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР – ПЕРЕВІРРР»  розроблено  в рамках   програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX  у партнерстві  з «Будуємо Україну разом» (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents  International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.