Завантаження ...

Як захистити свою техніку від перебоїв зі світлом?

Українці продовжують страждати від частого відключення світла. Перебої почалися ще 1 грудня: електроенергії немає по кілька годин вранці або ввечері. Такі заходи Міненерго прийняло через те, що зараз на ТЕС не вистачає вугілля...

 
Українці продовжують страждати від частого відключення світла. Перебої почалися ще 1 грудня: електроенергії немає по кілька годин вранці або ввечері. Такі заходи Міненерго прийняло через те, що зараз на ТЕС не вистачає вугілля, близько 26 блоків на теплогенеруючих станціях знаходяться на ремонті, а відповідно енергосистема несе підвищене навантаження.Наразі не можливо уникнути відключень.

Вони не минучі, якщо б їх не застосували, енергосистема не витримала і світла не було б по по всій країні.
Незважаючи на об’єктивні причини, багато чернігівців обурені відключеннями світла.

До кол-центру ПАТ «Чернігівобленерго» надходять дзвінки, люди запитують як убезпечити електроприлади від стрибків напруги.
Як бути?

Якщо ви не можете змиритися з повною відсутністю струму, нехай навіть тимчасовою, експерти радять запастися генераторами електроенергії (забезпечать постійне джерело струму, працюють на бензині, ціна від 4 тис. грн) і джерелами безперебійного живлення (дозволить техніці працювати кілька годин незалежно від відключення, коштує від 600 грн). Щоб захистити техніку від перепадів напруги, які відбуваються під час включення світла, необхідний стабілізатор (коштує від 400 грн), він забезпечує постійну напругу в 220 вольт. Також можна використовувати реле, які в разі різкого перепаду просто відключають прилади."Є варіанти, які ставляться на всю квартиру, або розеткові реле, які ставляться під кожен пристрій окремо", - говорить експерт.

Принцип його дії наступний: вручну встановлюється робоча норма пристрою. Наприклад, для холодильника і телевізора 240 вольт безпечна напруга, а вище – уже ризик. Як тільки напруга виходить за рамки встановлених параметрів, то реле буде відключати всю техніку, якщо воно встановлено на квартиру, або конкретний пристрій, якщо реле стоїть на розетці.

За словами експерта, розетковий варіант коштує близько 150 гривень, а реле на всю квартиру близько 300 гривень. а найпростіший спосіб захисту – вимикати техніку з розетки, коли нею не користуються. “Треба не залишати прилади в режимі stand-by. До речі, техніка, яка включена і якій не користуються, споживає близько 8% від вашого щомісячного використання електроенергії.
мрия