УЖКГ відшкодує 9,5 млн грн

Комунальне підприємство «УЖКГ» м. Славутич зобов’язано відшкодувати 9,5 млн грн збитків, заподіяних внаслідок використання води з 32 артезіанських свердловин без відповідних дозвільних документів. Вказані кошти буде сплачено до спеціального фонду місцевого бюджету м. Славутич.

Київською міжрайонною екологічною прокуратурою із залученням фахівців державної екологічної інспекції перевірено додержання вимог водного законодавства підприємствами, що здійснюють постачання води населенню у Київській області.

Встановлено, що господарюючим суб’єктом здійснюється забір води з артезіанських свердловин для питного водопостачання та технічних потреб без спеціального дозволу на користування надрами.

За результатами перевірок екологічним прокурором заявлено позови про відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог законодавства на загальну суму 23 млн грн.

Один із вказаних позовів на суму 7,7 млн грн було задоволено у 2012 році. Наразі тривають виконавчі дії.

При цьому, у двох інших справах провадження було зупинено внаслідок затягування відповідачами судового розгляду та оскарження актів перевірок до адміністративного суду.

Завдяки послідовній позиції прокурорів, які принципово та професійно відстоювали інтереси держави у цих справах, адміністративні суди погодились із обґрунтованістю актів перевірки.

За таких обставин, судовий розгляд у справах про відшкодування заподіяних державі збитків було поновлено і рішенням господарського суду Київської області від 27.01.2014 позовні вимоги Київського міжрайонного екологічного прокурора задоволено.

Комунальне підприємство «УЖКГ» м. Славутич зобов’язано відшкодувати 9,5 млн грн збитків, заподіяних внаслідок використання води з 32 артезіанських свердловин без відповідних дозвільних документів.

Вказані кошти має буде сплачено до спеціального фонду місцевого бюджету м. Славутич.

Але за словами директора УЖКГ м. Славутич Віталія Кучинського, справа ще не закрита. "Ми вважаємо висунуті прокуратурою вимоги необгрунтованими, тому обов'язково будемо подвавати оскарження", - прокоментував ситуацію він.