Чорнобильську АЕС відвідали учасники третьої резиденції масштабного міжнародного заходу SESAM 2021 Poliklinika від EASA

Учасники SESAM 2021 Poliklinika з Індонезії, Аргентини, Азербайджану, США, РФ, Єгипту, Естонії, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Польщі, Китаю, Індії, Латвії, Білорусі та України вже завітали до Славутича, щоб разом взяти участь в масштабному архітектурному експерименті. Під час відвідування Чорнобильської Зони Відчуження молоді дослідники побували у головному корпусі ДСП ЧАЕС, а також на оглядовому павільйоні, ознайомилися із історією підприємства, а також із ходом робіт зі зняття з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему.

 

Дослідники також завітали до міста Прип’яті, щоб ознайомитися із найкращими зразками вітчизняного монументального мистецтва 1970-1980-х років, зокрема з творами одного з провідних українських художників-монументалістів Івана Литовченка - ансамблем із мозаїчних панно.

Митці дізналися та отримали безліч достовірної інформації стосовно аварії на ЧАЕС - це важливо, адже правдива інформація про одну з наймасштабніших техногенних катастроф та сучасний стан розвитку території Зони Відчуження буде поширюватися у світі.

Довідково

EASA - це освітня платформа для студентів та професіоналів архітектури з 50 країн світу, є неприбутковою організацією та була заснована в 1981 році студентами для студентів, і є найбільшим подібним рухом в Європі.

SESAM - це загальна назва для всіх зустрічей, семінарів та подій в рамках платформи EASA.

Подія SESAM 2021 Poliklinika 2021 проходить у Славутичі і є частиною програми «Славутич – мала культурна столиця України». Семінар проходить в форматі трьох резиденцій: 2-10 серпня 2021 / 12-20 серпня 2021 / 22-30 серпня 2021. Кожна резиденція складатиметься з шести ВОРКШОПІВ, об'єднаних єдиною темою "Поліклініка". Воркоши можуть варіюватись від дизайну та будівництва павільйонів до теоретичного дослідження та концептуального мистецтва.

 

 

#chornobyl #slavutych