Завантаження ...

Чи будуть доплати за роботи у зоні відчуження

Керівництвом Атомпрофспілки продовжуються зустрічі й консультації на різних рівнях виконавчої влади для прискорення процесу перепогодження постанови Кабінету Міністрів № 831 (про доплати за роботу у зоні відчуження вахтовим методом). 15 грудня відбулася зустріч Голови Атомпрофспілки Валерія Матова та представника ...

 
Керівництвом Атомпрофспілки продовжуються зустрічі й консультації на різних рівнях виконавчої влади для прискорення процесу перепогодження постанови Кабінету Міністрів № 831 (про доплати за роботу у зоні відчуження вахтовим методом). Сьогодні, 15 грудня, відбулася зустріч Голови Атомпрофспілки Валерія Матова та представника Атомпрофспілки у Чорнобильській об’єднаній організації Миколи Тетеріна з виконуючим обов'язки Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Орестом Туркевичем.

Як повідомлялося, напередодні (11 грудня) відбулася зустріч Голови Атомпрофспілки Валерія Матова з новопризначеним Міністром екології та природних ресурсів Ігорем Шевченком.

Якщо дію цієї постанови не продовжити найближчим часом (поки формується бюджетний запит на наступний рік), практично з 1 січня наступного року припиниться фінансування передбачених постановою цілої низки заходів та робіт: нарахування пільгових пенсій для більшості осіб, які працюють у зоні відчуження, лікувально-профілактичне харчування працівників, організація проживання персоналу, який працює в зоні відчуження вахтовим методом тощо. Тому перепогодження постанови у найкоротший термін є надзвичайно важливим.
«Уже отримано погодження у цілій низці відомств та міністерств, залишилося отримати погодження у Міністерстві фінансів та Мінекономіки, і це найскладніше завдання, враховуючи сьогоднішню ситуацію, - сказав Валерій Матов. – 11 грудня Міністр екології та сьогодні виконуючий обов'язки Голови ДАЗВ пообіцяли посприяти у вирішенні узаконення постанови».

За словами Валерія Матова, з Орестом Туркевичем було обговорено також питання недофінансування з державного бюджету чорнобильських програм. Щорічно воно «урізається» на 10-20 відсотків. На 2015 рік скорочення передбачається на 25 відсотків! На значну суму знижується заробітна плата - на близько півтори тисячі гривень. У зв’язку з цим обговорювалася з Орестом Туркевичем також необхідність якнайскорішого призначення керівника ДАЗВ.

«Ми готуємо офіційного листа на Міністра екології щодо необхідності прискорення призначення керівника. Ми не говоримо хто це має бути конкретно. Тривала відсутність або призначення керівника ДАЗВ у якості виконуючого обов’язки дестабілізує і без того складну ситуацію на підприємствах зони відчуження,- зазначив Валерій Матов. - Ми ініціюємо питання прискорення призначення керівника. ДАЗВ для вирішення передусім соціального блоку питань. Підприємства зони відчуження виняткові, на них не можна «економити», і тут особливо важливим є соціальний аспект, в жодному разі не можна «економити» на соціальній захищеності працівників, їхній заробітній платі».

Прес-центр Атомпрофспілки
мрия