Змістовна велика розмова про безбар’єрність

Змістовна, велика розмова про безбар’єрність була проведена молодими дослідниками-архітекторами Міжнародного семінару SESAM 2021 Poliklinika by EASA Ukraine, що стартував 2 серпня у місті Славутичі. Студенти і молоді спеціалісти, чиїм покликанням є архітектура, урбаністика, дизайн, мистецтво, фото з України, Білорусі, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Латвії, Іспанії, 9 днів активно....

Змістовна, велика розмова про безбар’єрність була проведена молодими дослідниками-архітекторами Міжнародного семінару SESAM 2021 Poliklinika by EASA Ukraine, що стартував 2 серпня у місті Славутичі.

 

Студенти і молоді спеціалісти, чиїм покликанням є архітектура, урбаністика, дизайн, мистецтво, фото з України, Білорусі, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Латвії, Іспанії, 9 днів активно працюватимуть на воркшопах та творитимуть власні просторові проєкти. Всі заходи семінару відбуваються за підтримки Українського культурного фонду та Славутицької міської ради.

Тема безбар'єрності, як нової суспільної філософії для України та Славутича, стала ключовою для другого дня роботи SESAM 2021 Poliklinika. Спочатку у залі засідань Славутицької міської ради Соня Брем від Big City Lab, що спеціалізується на розвитку міст та громад, вела мову з учасниками першої резиденції про аудит інклюзивності будівлі муніципалітету.

Ввечері у City-квадраті відбулася онлайн-лекція «Стратегія інклюзивності Славутича та універсальний дизайн». Цю тему, як нову суспільну філософію для України та Славутича, розкрила Тетяна Ломакіна, яка опікується проблемою безбар’єрності в Україні, є СЕО однойменної Громадської організації Безбар'єрність та радницею – уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності Радниця - Уповноважена Президента України з питань безбар'єрності. Спілкування відбувалося англійською мовою.

Що ми вкладаємо у поняття безбар’єрність? Чи багато є бар’єрів у нашому житті? Як створювати простір комфортним для всіх? Чому потрібно враховувати інтереси всіх соціальних груп? Як прибрати бар’єри та відкривати можливості? Де взяти кошти на реалізацію проєктів по безбар’єрності? Чи є стратегія по облаштуванню наземних переходів? Таке коло питань обговорювалося під час зустрічі. «Сьогодні ці та низка інших проблем хвилюють як керівництво держави, так і молодь. Але ми всі переконані в одному - бар’єри можна подолати, правильно плануючи середовище для життя людей, і комфортний простір - це без бар’єрний простір», - переконує Тетяна Ломакіна. Справді, табуйована тема у суспільстві стала в мить актуальною. Це неймовірно важлива частина розвитку нашої країни, адже безбар'єрність має стати суспільною нормою для кожної громади.

До речі, Славутич першим доєднався до ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», що спрямована на розбудову універсального, дружнього до маломобільних груп населення публічного простору. Наразі місто стає лабораторією з розробки та впровадження на практиці безбар’єрних архітектурних рішень, найуспішніші з яких буде поширено на всю Україну, а ще запроваджує нову філософію відносин у громаді, пропонує нові інструменти у зміні міського простору і переконує, що будь-які бар’єри можна подолати!