Нарада щодо виконання робіт в рамках українсько-японського проєкту SATREPS

В Чорнобилі відбулась нарада по SATREPS. Мова йде про виконання робіт в рамках українсько-японського проєкту. Представники японського агентства JICA заслухали доповідь про виконання біологічної частини проєкту: протягом трьох років проводились радіобіологічні дослідження мишоподібних гризунів. У результаті....

 

В Чорнобилі відбулась нарада  по SATREPS. Мова йде про виконання робіт в рамках українсько-японського проєкту 

Представники японського агентства JICA заслухали доповідь про виконання біологічної частини проєкту: протягом трьох років проводились радіобіологічні дослідження мишоподібних гризунів. У результаті досліджень виявлено механізми, що допомагають тваринам пристосуватись до складних умов осушеної акваторії водойми-охолоджувача ЧАЕС.

 

Довідково: SATREPS («Наукове і науково-технічне партнерство для сталого розвитку») – японська державна програма під управлінням Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) і Японського науково-технічного агентства (JST).

 

У 2018-му році, в рамках зазначеного проєкту, започатковано радіобіологічні дослідження. Їх головним виконавцем з української сторони став Заповідник, співвиконавцем – Інститут ядерних досліджень НАНУ.

 

На базі наукового відділу Чорнобильського заповідника (в м. Чорнобиль) виконувався весь комплекс польових робіт та підготовки зразків (понад 300 зразків за весь період) для цитогенетичних досліджень.

#чорнобильськийзаповідник
#chornobyl_reserve
#чернобыльскийзаповедник