Ефективність лісогосподарської діяльності у Чорнобильський зоні підвищилася

У Чорнобильський зоні підвищена ефективність лісогосподарської діяльності. ДАЗВ, проаналізувавши результати ДСП «Північна Пуща» у першому півріччі 2021, визначило, що ефективність господарської діяльності у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року зросла на 84%! В першу чергу, це стосується реалізації деревини, ...

 

У Чорнобильський зоні підвищена ефективність лісогосподарської діяльності.

ДАЗВ, проаналізувавши результати ДСП «Північна Пуща» у першому півріччі 2021, визначило, що ефективність господарської діяльності у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року зросла на 84%! В першу чергу, це стосується реалізації деревини, що утворюється у наслідок обов’язкових санітарних рубок. Це винятково та сировина, яка пройшла ретельний дозиметричний контроль, не є радіоактивно забрудненою, а цілком прийнятна для використання у виробництві.

Вона утворюється за допомогою діяльності із забезпечення бар’єрної функції Зони відчуження та знаходиться у межах обсягу лімітів, затверджених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Основними чинниками такого позитивного результату є перехід від прямих договорів до відкритих аукціонів на електронних біржах, зокрема, ProZorro.Продажі.

Частково на цей результат вплинули коливання цін на ринку та підвищений попит на деревину. За період виконаний вдвічі більший обсяг робіт із значним збільшенням доходності на одиницю продукції, а фінансовий результат у поточному році вже склав більше 19 млн.грн. Це особливо важливо в умовах потреб по забезпеченню відомчої пожежної охорони, Комплексного плану заходів із створення (відновлення) системи пожежної безпеки на 2021-2024 роки, (затверджений розпорядженням КМУ № 244-р від 24.02.2021) та дефіциту фінансування оплати праці.

Підвищення ефективності лісогосподарської діяльності стоїть у одному ряду із іншими удосконаленнями Зони відчуження, зокрема такими як взаємодії всіх служб та органів по виявленню та боротьбі із пожежами; оптимізації виробничих процесів виведення з експлуатації ЧАЕС та циклу поводження з РАВ; процесів обслуговування туристичного напрямку; цифровізації робочої взаємодії на підприємствах.
Продовжуємо відродження Чорнобильської зони!

#ЕкоКомітет #Міндовкілля #ДАЗВ