Україна припинила авіасполучення з Білоруссю: що про це думають славутичани?

Кабінет міністрів вирішив заборонити пряме авіасполучення між Білоруссю, також українським літакам та авіакомпаніям заборонено літати в повітряному просторі Республіки Білорусь.- З 00 год. 00 хв 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно на позачерговому засіданні Уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі та ДП "Украерорух" вжити для цього необхідних заходів...

 

 

 

 

 

Кабінет міністрів вирішив заборонити пряме авіасполучення між Білоруссю, також українським літакам та авіакомпаніям заборонено літати в повітряному просторі Республіки Білорусь.

- З 00 год. 00 хв 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно на позачерговому засіданні Уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі та ДП "Украерорух" вжити для цього необхідних заходів. – поділився Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Отримала доручення зайнятися цим питанням Держприкордонслужба. Вона припинила оформлення пасажирів, які прямують з Білорусі або в Білорусь у митних пунктах аеропортів. Відтепер до Республіки Білорусі з України прямим рейсом не потрапити, лише з пересадками. Також відомо, що рейси відправляють в обхід повітряного простору Білорусі.

Сталося це через те, що самопроголошеного президент Олександр Лукашенко віддав вказівку примусово посадити літак компанії Ryanair у Мінську, що є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. На літаку перебував колишній редактор опозиційного телеграм-каналу Роман Протасевич разом зі своєю дівчиною, громадянкою Росії. Після незаконної посадки літака у Мінську Протасевича затримали.

Сьогодні ми вирішили поцікавитися, що з приводу встановленого рішення уряду думають славутичани, які проживають на кордоні з Білоруссю. У більшості там є друзі, родичі, тому ми вирішили з’ясувати у чому важкість потрапити нині до Республіки Білорус і.

 

 

 

 

 

- Особисто для мене це дуже погана новина, тому що Славутич поряд з Білоруссю, і я впевнений, що більшість славутичан однозначно були в цій країні, але зараз туди проблематично потрапити. Перше, це те, що відмінили пряме сполучення, тобто якщо раніше за годину ти вже в Мінську, то зараз треба летіти в Стамбул, а потім вже до Мінська. Це геть не економить час та гроші. Друге, через те, що Олександр Лукашенко само визнав себе президентом Білорусії, то не дуже хочеться їхати, тому що зараз в тій країні відбуваються незрозумілі речі.

Особисто я знайшов для себе альтернативу – це подорожувати машиною, автобусом. Якщо сильно треба до Білорусії, то сів в автомобіль, чи купив квиток на автобус рейсовий і через пару годин ти в іншій країні, -
Олексій, газозварник.

 

 

 

 

 

- Я коли почула цю новину, то нельтрально відреагувала. В мене немає родичів в тій країні, немає друзів, та і подорожувати більше хочеться по туристичним країнам. А, на жаль, Білорусія не є такою країною.
Звісно, що погано, що відмінили прямі рейси, адже тепер в сусідню країну можна потрапити з Туреччини, Франції. Литва першою заборонила польоти до Білорусі,
- Вірсавія, студентка.

 

 

 

 

 

- Через порушення міжнародних прав жорстоким режимом Лукашенка, через обмеження свободи та прав людей, міжнародна громадськість ввели санкції проти Білорусії, а Україна, яка прагне увійти до Євросоюзу, яка є правовою та демократичною країною, вона має підтримати санкції та ввести запобіжні заходи. Диктаторський режим Лукашенка має бути ізольованим, треба зрозуміти, що Білорусія – це не надійний сусід. Вони розмістили в себе на території Російські військову бази, які анексували Крим.

Думаю, що те, що зробила Україна – правильно, адже треба захистити український народ та нашу державу від недружнього сусіда та самопроголошеного президента. –
Олексій, директор «Ельдорадо».

 

 

 

 

 

- Я думаю, що більшість країн Європи (та не тільки) страждають від Росії та від Білорусії, тому потрібно захистити себе від цього. – Олександр, охоронник.

Люди з різних сфер діяльності прокоментували ситуацію з Білорусією. Та все ж таки можна прийти до висновку, що мало тих, хто категорично проти рішення уряду, але більшість все ж таки за те, щоб захистити країну та народ від лишньої агресії.


Британ Дар'я