Тварини такі ж самі жителі міста, і вони мають право на життя - інтерв'ю з зооволонтеркою Оленою Квашніною

В місті Славутичі стає все більше безпритульних собак та котів, та що з цим робити місцева влада поки що не придумала. В таких випадках на допомогу приходять організації та зоологічні волонтери, які готові допомогти тваринкам.Зоологічні волонтери допомагають тваринкам: годують, стерилізують, шукають сім’ю. Сьогодні ми зустрілися з Оленою, щоб поговорити про нюанси такої роботи.

В місті Славутичі стає все більше безпритульних собак та котів, та що з цим робити місцева влада поки що не придумала. В таких випадках на допомогу приходять організації та зооволонтери, які готові допомогти тваринкам.

У Славутичі близько чотирьох років існує організація «Pet Projekt». Ініціатором створення волонтерської організації стала славутичанка Олена Квашніна.


Зооволонтери допомагають тваринкам: годують, стерилізують, шукають сім’ю. Сьогодні ми зустрілися з Оленою, щоб поговорити про нюанси такої роботи.

 

 

 

 

 


- Розкажіть про проекти, які у Вас є на сьогодні.


- У нас декілька проектів: перший ми подавали в минулому році в «Бюджет участі» – це фінансовий проект про допомогу обновити вольєри для собак. Адже вольєри були в неналежному стані: провалена підлога, маленькі та старі клітки, прохолодно в приміщенні. Тим паче, що до притулку активно приходять люди, щоб вигуляти тваринок, тому важливо, щоб все було гарно та чисто. Мало того, що собакам тісно та некомфортно в вольєрах, ще приходять люди з дітьми або сім’ями, і важливо, щоб у них залишилися позитивні емоції, аби вони прийшли ще, а у кого розвалені та старі вольєри викличуть позитивні емоції?! Тому ми вирішили поєднати добру справу – замінити старі вольєри на нові, на що вже виділили гроші з місцевого бюджету.

Інший мій проект – це будівництво маленьких будиночків для безхатніх котів. У нас вже є декілька будиночків: один в Єреванському кварталі, а інший в Добринінському. Побудували ми їх за гроші небайдужих людей. Будиночки утепленні, поряд тваринки можуть поїсти. Плануємо побудувати ще декілька.

Третій не менш важливий проект – це стерилізація безхатніх тваринок. Знову ж це робиться за кошти небайдужих людей та волонтерів. Тому що на притулок держава ще виділяє якісь гроші на корм, на лікування, а от на котів нам ні копійки не приходить. Звісно, що безхатні тримаються лише на тому, що дають жителі. В принципі, я не ловець, але у свій вільний час також допомагаю спіймати тваринку, стерилізувати її, якщо потрібно якась інша медична допомога, то ми її також надамо. Це також складність свого поняття, адже потрібно вистежити тваринку, спіймати, домовитися з ветеринаром. Важливо після стерилізації тваринку потримати хоча б п’ять днів, тому що це шви, які можуть розійтися, а за цим потрібно слідкувати, дивитися на стан тваринки після стерилізації. У цьому допомагає наша волонтерка Любов. Вже другий рік триває стерилізація котів і це потрібно робити.- За які кошти робите добро?

- Вольєри відбудували за гроші місцевого бюджету, а стерилізація тваринок та годування котиків за гроші жителів.


- Якщо тваринкам потрібна важлива медична допомога, що у цьому випадку робите?

- У кожному кварталі та біля кожного будинку є куратори, які годують безхатніх котів та слідкують за їхнім станом. Куратори за свої гроші та за гроші небайдужих купують корм, засоби проти кліщів та проти бліх. Якщо потрібна серйозна допомога, то відносимо до ветеринара. Ось нещодавно наша волонтерка Євгенія біля супермаркету побачила котика, якому потрібна була медична допомога. Вона зробила укол та забрала його на перетримку.


- Як зародилася ідея створити організацію «Pet Projekt»?

- Одна справа, коли люди допомагають, а інша справа, коли це все організовано. Наприклад, сьогодні мені відповіла одна організація волонтерів, я попросила у них стенд, аби небайдужі люди могли віддати якийсь корм, вологі серветки. Вони не працюють зі звичайними жителям, а тільки з організаціями, тобто зараз мені потрібно подати документи наших волонтерів.

Через те, що ми організація у нас стало більше повноважень. Ми маємо право звернутися в поліцію. Був випадок, коли жінки викинула новонароджених цуценят на вулицю, тоді вона заплатила штраф за скоєне. Ми маємо право влаштовувати мітинги, наприклад в минулому році ми вішали плакати в підтримку про захист тварин. Також по школам ми роздавали плакати про те, як поводити себе з тваринками на вулиці та вдома.

 

 

 

 

 


- Хто став засновником організації?

- Це була моя ідея, але волонтери не менш важливі.


- Звідки так багато безхатніх тварин?

- Наші жителі викидають, з сусідніх селищ підкидують. Ось, одна сім’я взяла котика, трохи потримали її, а потім вирішили позбутися – викинули на вулицю. На гроші жителів ми її простерилізували, прокормили та знайшли їй іншу сім’ю.


- Важко влаштувати тваринку у сім’ю?

- Дуже важко. Сиджу годинами в інтернеті, роблю гарні фото тваринок, пишу гарні дописи, намагаюся розповсюдити інформація по багатьом сайтам. Дякую людям, які роблять репости, тому що це можливість, що публікацію побачать інші люди, а не тільки друзі та знайомі. Чим більше репортів, тим більша можливість, що у тваринки з’явиться родина. Ми дуже раді, коли знаходиться хороша сім’я для собаки чи для котика, ми підтримуємо зв’язок з господарями. Минулого тижня нам надіслали світлини собаки, якого забрали люди з Чернігова.


- Нещодавно Ви підписали петицію, щодо того, аби суспільство сприймало котів як жителів міста. Що гарантується котикам з підписання цієї петиції?

- Написані основні дотримання, щоб люди сприймали котів як жителів, звісно, що відношення не на рівних, але хоча б сприймати їх як жителів, щоб знали, що це живі істоти, які заслуговують на життя, щоб їх не били.

А це все проходить через волонтерів, коли з самого малечку до рук потрапляє котик чи собачка, ми її вигодовуємо, слідкуємо за його здоров’ям. Тому що тваринки не винні, що їх викинули.

Одне з перших правил петиції, що тварини мають право на життя.
Ось нещодавно в Добринінському кварталі побили нашу кураторку. Незрозумілі люди в стані алкогольного сп’яніння побачили, що людина годує котів та побили жінку, побили котів. Чомусь це злить людей, вони починають ногами бити тваринок. Друге, щоб був захист у тваринок.

Звертаємось до жителів міста, не викидайте тваринок на вулицю. Це такі ж самі жителі міста, які мають право на життя! Якщо ми гуммане суспільство, то ми маємо так і поводити себе!


Британ Дар'я