Конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014»

Язик до Києва доведе, а книжка – до Львова! Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» – це чудова нагода виграти подорож до Львова на Міжнародний дитячий фестиваль у травні, відвідати безліч цікавих подій і знайти нових друзів з усієї країни.

Язик до Києва доведе, а книжка – до Львова!
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» – це чудова нагода виграти подорож до Львова на Міжнародний дитячий фестиваль у травні, відвідати безліч цікавих подій і знайти нових друзів з усієї країни.

«Книгоманія–2014» стартує 28 січня.

Конкурс є відкритим і залучає учнів 6-8 класів з усіх регіонів України.

Головною метою конкурсу є заохочення дітей до систематичного читання художньої літератури, а також підвищення соціального значення бібліотек.

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2002 року, з 2005 року – по всій Україні. За всі роки участь у ньому взяло понад 600 тисяч дітей з усіх регіонів України.
Минулого року у конкурсі взяли участь 78 000 підлітків.

Умови
Конкурс проводиться в чотири етапи:
1-й етап (1 – 28 лютого) – відбірковий у шкільних, дитячих і сільських бібліотеках
2-й етап (1 – 21 березня) – на рівні районних та міських бібліотек
3-й етап (25 – 30 березня) – на рівні обласних бібліотек
4-й етап (15-18 травня) – підсумковий у Львові

Наприкінці кожного етапу відбуваються змагання. Змагання проводяться окремо для кожної вікової категорії (6, 7, 8 класи), у кожній визначається по 1 переможцю.
Всі переможці 1 етапу, незалежно від їх кількості, стають учасниками 2 етапу, а всі переможці 2 етапу – учасниками 3 етапу.

Під час першого і другого етапів необхідно читати книжки і вести читацький щоденник. Вищі бали отримують діти, які прочитали більше книжок поза шкільною програмою та книжки сучасних українських і зарубіжних авторів.

Наприкінці першого і другого етапів учасники оцінюються за 6-ма критеріями ефективності читання. У сумі можна набрати до 12 балів. Учасники змагання після другого етапу мають також відповісти на питання журі. Наприклад, розказати про своїх улюблених автора або книжку.

Критерії оцінки учасників на першому і другому етапах:
• Загальна кількість прочитаних книжок
• Кількість прочитаних книжок поза шкільною програмою
• Кількість прочитаних книжок сучасних авторів
• Розуміння тексту, вміння аналізувати
• Інтерпретація, креативність та артистизм під час переказу
• Правильні відповіді на питання

Якщо учасники змагання набирають однакову кількість балів, переможець визначається у бліц-турнірі, під час якого претенденти задають питання один одному.

Оскільки метою конкурсу також є виховання вдумливого читання та вміння аналізувати, організаторами не рекомендується читати більше 10 книжок (обсяг – близько 100 сторінок).
Списки нових книжок українських видавництв можна знайти на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html

На третьому етапі учасники складають письмовий тест на знання літератури, як шкільної, так і позашкільної. Крім того, необхідно усно відповісти на 3 запитання на знання літератури і загальну ерудицію, а також презентувати улюблену книгу (1,5–2 хвилини).

Відзнаки для учасників
• Переможці 1 етапу отримують відзнаки «Найкращий читач бібліотеки/школи – 2014»
• Переможці 2 етапу отримують відзнаки «Найкращий читач району/міста – 2014»
• Переможці 3 етапу отримують звання «Найкращий читач України» і вирушають до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» (в межах 8 Міжнародного дитячого фестивалю у Львові, 16–18 травня). Під час фестивалю Книгоманія переможці конкурсу мають насичену програму зустрічей з письменниками, конкурсів, квестів та інших розваг.

Організатори забезпечують учасникам та їх супроводжуючим перебування у Львові протягом 4 діб та участь у заходах Фестивалю.

Відзнаки для координаторів
• Вчителі і бібліотекарі, які привели учасника до перемоги на 2 етапі, отримують «Срібні відзнаки»
• Вчителі і бібліотекарі, які привели учасника до перемоги на 3 етапі, отримують «Золоті відзнаки». П’ятеро з них матимуть можливість приїхати разом зі своїми переможцями до Львова коштом організаторів, якщо вони стануть переможцями в конкурсі есе на тему «Навіщо дітям читати в цифрову епоху».

Більше інформації про умови і перебіг конкурсу на сайті http://knygomania.com.
Організатори Конкурсу: Громадська організація «Форум видавців» (ініціатор), Національна бібліотека України для дітей, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

За сприяння: Української Асоціації Видавців Періодичної Преси.

Детальна інформація та реєстрація учасників у шкільних бібліотеках і бібліотеці ліцею. Координатор І-ІІ етапів Іванова Яна, методист міського методичного центру