Тарас Шевченко має відношення до Чорнобильської зони. Яке саме, цікаво?

Нещодавно з’ясувалося, що Тарас Григорович Шевченко має відношення до Чорнобильської зони. А ось яке саме, розповимо нижче. Справа у тому, що в селі Буряківка, яке більш відоме тим, що поряд з ним, буквально за кілька кілометрів розташовано пункт захоронення радіоактивних відходів, прожив останні роки життя, помер і був похований троюрідний брат Тараса Шевченка ....

 

Нещодавно з’ясувалося, що Тарас Григорович Шевченко має відношення до Чорнобильської зони. А ось яке саме, розповимо нижче. Справа у тому, що  в селі Буряківка, яке більш відоме тим, що поряд з ним, буквально за кілька кілометрів розташовано пункт захоронення радіоактивних відходів, прожив останні роки життя, помер і був похований троюрідний брат Тараса Шевченка - Варфоломій Шевченко.

 

Варфоломій Шевченко став знаковою постаттю в житті Тараса Григоровича. Варфоломій познайомився з поетом на початку 1844 року. Ще до цієї зустрічі він листувався з Тарасом Шевченком. Збереглися 23 листи поета до Варфоломія і 11 від нього до поета.

Тарас Шевченко називав свого родича «єдиним щирим другом». Варфоломій Шевченко допомагав Тарасові викупити родичів із кріпацтва. Після смерті Тараса Григоровича, понад 30 років 

Варфоломій Шевченко клопотався про збереження й упорядкування могили Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі. Тричі: у 1863-му, 1867-му, 1883-1884 роках з ініціативи Варфоломія Шевченка проводилися роботи по впорядкуванню могили поета. Незадовго до смерті Варфоломій Григорович за 100 карбованців сріблом викупив орендований шматок землі під Шевченковою могилою й подарував його місту Каневу. Разом із землею Варфоломій Шевченко подарував місту ще й 3000 карбованців сріблом, які вклав до державного банку, заповівши, щоб проценти з тієї суми міська влада використовувала на утримання святині на Чернечій горі.

У 1892 році Варфоломій Григорович помер. Його поховали у селі Буряківка, тоді ще Радомишльського повіту, де він доживав віку в своєї доньки. Де його могила, наразі, невідомо.