Завантаження ...

КДЮСШ – 25 років! Історія розвитку художньої гімнастики

Відділення художньої гімнастики щорічно проводить традиційні турніри, присвячені Дню енергетика та «Пам’яті героїв Чорнобиля», які збирають багато учасниць зі всієї України. Вихованці відділення художньої гімнастики являються постійними учасницями святкувань Дня міста, фестивалю «Золота осінь Славутича» з показовими виступами.

 
Розвиток художньої гімнастики починається на початку XIX ст. У 20-х роках привертає увагу 11-річний хлопчик Франсуа Дельсарт, який пізніше під керівництвом професора Бомбіні став видатним артистом Паризької академічної опери. Він був енергійною, вольовою й діяльною людиною. Ним було розроблено багато вправ, які отримали назву «виразної гімнастики». У художній гімнастиці робота над виразністю дій йде від змісту сюжету і характеру музики. У наш час ця форма гімнастики на змаганнях є виключно жіночою, хоча існують спроби, наприклад, в Японії, розширити цей вид спорту і для чоловіків. Через естетичні й хореографічні аспекти її називають художньою гімнастикою.

Ця гімнастика, яку супроводжує музика, виконується без предмета або з предметами. Занадто акробатичні елементи заборонені, але є важливим, щоб вони були гармонійні з музикою та естетичні. Звертаючись до історії виникнення художньої гімнастики, не можна не розповісти про знамениту танцівницю Айседору Дункан. Життя цієї дивовижної жінки (1878–1928) проходило в постійному пошуку нових форм рухів в мистецтві танцю. Її завжди тягнуло до таких танців, в яких можна було б передати всі настрої, почуття та хвилювання вільними та справжніми рухами. Рухи, які б розкривали всі почуття й думки, які її хвилювали, так ясно, немов вона говорила словами. У 1904 р. у Бельвю під Парижем Дункан разом із сестрою Елізабет відкрила «Школу пластичного танцю». Айседора зі своїми танцями об’їздила майже весь світ. У 1921 р. вона відкрила «Студію пластичного танцю» в Москві, але 1924-го вона повернулась до Франції.

Українські гімнастки – одні з лідерів світової гімнастики. Головними тренерами збірної протягом багатьох років є Ірина та Альбіна Дерюгіни. Вони заснували всесвітньо відому титулованими ученицями Школу Дерюгіних. Україна має двох олімпійських чемпіонок – Катерину Серебрянську та Олександру Тимошенко, бронзових призерок Олімпіади Ганну Безсонову (двічі), Олену Вітриченко та Оксану Скалдіну. На сьогодні лідером української збірної є Ганна Різатдінова.

У 1989 р. одним із перших у спортивній школі міста Славутич відкрилось відділення художньої гімнастики під керівництвом двох майстрів спорту СРСР – Наталії Собакар та Лариси Клімантової. Практично одночасно до них приєдналася незмінний акомпаніатор Тетяна Нікітченко.

Художньою гімнастикою на теперішній час займаються біля 70 дівчаток. Сприятливі умови для цього створені в Тбіліському ФОКу.

За час існування відділення підготовлено:
майстрів спорту України – 6 (Катерина Барановська, Наталія Бикова, Євгенія Клімантова, Олександра Клімантова, Юлія Собакар, Ксенія Шевченко), кандидатів у майстри спорту України – 39, спортсменів-розрядників з художньої гімнастики – більше 100.

В 2009 році вперше в нашому місті на базі спорткомплексу «Олімпієць» був проведений Кубок України з художньої гімнастики. Велика робота з організації цього спортивного заходу була покладена на відділення художньої гімнастики та батьківський комітет КДЮСШ. Змагання були проведені на високому рівні, про що свідчать слова подяки меру міста Славутича Удовиченко Володимиру Петровичу від Федерації художньої гімнастики України та особисто від Дерюгіної Альбіни Миколаївни, яка звернула увагу на унікальність спортивних споруд міста Славутича, якими можуть похвалитися багато не всі міста України.

Гімнастки міста Славутича постійно входять у збірну команду Київської області та приймають участь в Чемпіонатах України. Так, на сьогоднішній день, наше місто на Чемпіонаті України у складі збірної Київської області представляє Нікітенко Діана – вихованка Комплексної дитячо-юнацької школи м. Славутича, яка передана для навчання в Київський обласний ліцей-інтернат в місті Біла Церква. Багато наших гімнасток стали чемпіонами та призерами різних міжнародних турнірів.

Відділення художньої гімнастики щорічно проводить традиційні турніри, присвячені Дню енергетика та «Пам’яті героїв Чорнобиля», які збирають багато учасниць зі всієї України. Вихованці відділення художньої гімнастики являються постійними учасницями святкувань Дня міста, фестивалю «Золота осінь Славутича» з показовими виступами.

Зараз в спортивній школі на відділенні художньої гімнастики працює Майстер спорту України з художньої гімнастики Кабак Наталя Олександрівна, яка є вихованкою КДЮСШ та першим майстром спорту України в місті Славутичі, акомпаніатор – Нікітченко Тетяна Анатоліївна. З вересня 2014 року до них приєдналася Юрченко Марина Миколаївна.

 

мрия