Із зашморгами на шиях

Те, що ви побачите на цих фотоматеріалах – як гнійний нарив, що з’явився там, де давно існувала проблема. Проблема необхідності масштабної очистки зони відчуження від численних людських артефактів, значна частина яких є потенційними смертельними пастками для місцевих представників тваринного світу. Каналізаційні колодязі, залишки ...

 

Те, що ви побачите на цих фотоматеріалах – як гнійний нарив, що з’явився там, де давно існувала проблема.

Проблема необхідності масштабної очистки зони відчуження від численних людських артефактів, значна частина яких є потенційними смертельними пастками для місцевих представників тваринного світу. Каналізаційні колодязі, залишки натянутих дротів, особливо колючих, проржавілі металеві труби і т.д. – це все необхідно збирати, утилізувати, розчищати чи засипати.
Однак найстрашніше серед всього цього мотлоху – пастки-петлі на великих копитних, свідомо встановлені хижими двоногими, яких важко назвати навіть браконьєрами, бо це – шкуродери, паразити й бездушні циніки.

 

Другого грудня співробітники Чорнобильського заповідника отримали анонімне повідомлення про кричущий факт загибелі коней Пржевальського з зашморгами на шиях біля с. Корогод.
Науковці відразу виїхали на місце можливого злочину. Як виявилось, дійсно, в петлі з металевого тросу потрапило спочатку лоша віком до одного року, а потім доросла особина (можливо, кобила).
Тварини намагались звільнитись з пасток, але загинули. Трупи об’їли вовки та круки….


Зібрані матеріали разом із заявою передані до правоохоронних структур. За ними їх частина роботи – відшукати злочинців. Однак є інформація, що на території зони відчуження встановлена не одна така пастка. Їх потрібно розшукати й знищити. А заодно й сотні інших небезпечних предметів, що можуть становити серйозну загрозу для мешканців Заповідника.

Розуміємо, що це – умовні авгієві стайні. Проте, кому, як не нам, братись за них?

 

Але без вас – громадськості, активістів і меценатів – нам не обійтися!

Чим ви можете нам допомогти? В першу чергу, підтримкою й розголосом. Аби такі злочини ефективно розслідувались й не були прикриті.

По-друге, фінансовими внесками на наш благодійний рахунок (переходьте за посиланням та скористайтеся зручним форматом переказу благодійних коштів) https://zapovidnyk.org.ua/index.php?fn=blago

 

Це дозволить Заповіднику, котрий фінансується з бюджету і не має окремих статей витрат на такі специфічні роботи, організувати масштабний рейд й активно зайнятись очисткою заповідної території.

Нагадуємо: призначення платежу БЛАГОДІЙНІСТЬ або БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА, в інакшому випадку ми не зможемо використати кошти

https://zapovidnyk.org.ua/index.php?fn=blago

Фото співробітників Заповідника