Провели обстеження будівель у Прип'яті

На минулому засідані з Міністром культури Олександром Ткаченко з питань розвитку Чорнобилю, Ярослав Ємельянко, голова Асоціації чорнобильських туроператорів, представили результати технічного стану будівель у Прип'яті. Планують зберегти будівлі міста від...

 


На минулому засідані з Міністром культури Олександром Ткаченко з питань розвитку Чорнобилю,  Ярослав Ємельянко, голова Асоціації чорнобильських туроператорів, представили результати технічного стану будівель у Прип'яті. Планують зберегти будівлі міста від навмисного руйнування, звертаючи увагу на їхню історичну важливість.

Про це повідомили у Асоціації чорнобильських туроператорів.

На засідані були присутні спеціалісти по укріпленю будівель, у яких є дозвіл на роботи у місті Прип'яті. Обстежили такі будівлі:

- Готель "Полісся";

- ДК "Енергетик";

- Будівля колишньої міської ради;

- Житловий будинок на центральній площі поряд з магазином "Райдуга";

- Будівля ресторану на центральній площі;

- Торгівельний центр;

- Басейн "Лазурний";

- Середні школи №2 та №3;

- Будівля колишнього відділу поліції Прип'яті;

- пожежна частина та гуртожиток;

- Житловий будинок по вулиці Спортивна, 17а (до того як сталася аварія, там жив Олексій Бреус, оператор 4 енергоблоку).

 


Спеціалісти оглянули кожну будівлю та зробили висновки, що більшість бцдівель не маєть протикозань щодо відвідувань. Адже ці будівлі досі у робочу стані, не зважаючи на поганий візуальний вигляд. Наразі відомо, що будівлі, які мають обвалення, можуть зашкодити здоров'ю людини, тому відвідування на такі будівлі обмежили. Також на засідані було прийнято рішення, що ці всі будівлі потребують проведення водопроводу. Якщо вчасно не провести водопроввід, то цьогорічна зима може зруйнувати будіівлі.

Для деталізації, наступним кроком буде обстеження будівель з рентген обладнанням. Британ Дар'я