КРОК ДО ОЧИЩЕННЯ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ВОД

Чорнобильська атомна електростанція підписала з фінською компанією «Fortum Power and Heat Oy» Угоду, щодо пілотних спільних випробувань по очищенню РЗВ (радіоактивно забруднених водойм). Компанія Fortum (Фінляндія) є розробником селективних іонообмінних матеріалів, а саме сорбентів серії CsTreat®, CoTreat® і SrTreat® з правом власності і ...

 
 

Чорнобильська атомна електростанція підписала з фінською компанією «Fortum Power and Heat Oy» Угоду, щодо пілотних спільних випробувань по очищенню РЗВ (радіоактивно забруднених водойм).

Компанія Fortum (Фінляндія) є розробником селективних іонообмінних матеріалів, а саме сорбентів серії CsTreat®, CoTreat® і SrTreat® з правом власності і конфіденційним складом.
В рамках випробувань планується виконати очищення радіоактивно забруднених вод від радіонуклідів на пілотній установці з застосуванням іонообмінних матеріалів, розроблених компанією Fortum, провести аналіз вихідних і очищених середовищ, та оформити звіт за отриманими результатами.

До підписання Угоди в 2018-2019 році сторони провели відповідні лабораторні випробування. Їх результати підтвердили доцільність проведення випробувань вказаних сорбентів на пілотній установці. Крім того, програма пілотних випробувань буде доповнена проведеннням попередньої обробки РЗВ і видаленням органічних сполук методом окислення.
Проведення зазначених пілотних випробувань дозволить прийняти рішення про можливість використання цієї технології для переробки накопичених РЗВ ЧАЕС, кількість яких складає більше 20 тисяч метрів кубічних.