Завантаження ...

КДЮСШ м. Славутич – 25 років . Відділення футболу

Футбол – найулюбленіший та найпопулярніший вид спорту в світі. Жоден вид спорту не збирає стільки глядачів на своїх трибунах, скільки збирає ця загадкова гра. У деяких країнах світу футбол – це ще й політика. Футбол не стоїть на місці.

 

Футбол – найулюбленіший та найпопулярніший вид спорту в світі. Жоден вид спорту не збирає стільки глядачів на своїх трибунах, скільки збирає ця загадкова гра. У деяких країнах світу футбол – це ще й політика. Футбол не стоїть на місці. З кожним роком він прогресує й охоплює своєю популярністю десятки мільйонів дітей на всій планеті. Футбол – від англ. «фут» – нога і «бол» – м’яч. Футбол зберіг свою англійську назву в Іспанії, Росії, Україні, Франції. У німців він звучить як «фусбаль», в угорців – «лабдугараги», у поляків – «пілка ножна», в італійців – «кальгіо», в югославів – «ногомет».

Футбол – одна з найдавніших ігор людства. Невідомо, де і коли він з’явився. Архівні джерела, знайдені в Китаї та Єгипті, зокрема зображення гравців із м’ячем, окремо – м’ячі, дають вченим підстави стверджувати, що футбол був відомий людству задовго до нашої ери. Так, англійський професор Барканс переконаний, що навіть первісні люди грали у футбол кам’яним м’ячем. Китайцям гра з м’ячем була відома ще понад 5000 років тому. Імператори вважали, що така гра є важливим засобом військової підготовки. На футбольних майданчиках воїни намагалися застосовувати тактику, якої вони дотримувались на полі битви, тож і вдосконалювали основні принципи атаки та захисту. М’яч тоді був набитим кінським волосом і обшитий шкірою. У правилах навчання воїнів, виданих у Китаї понад 2000 років тому, досить докладно описано гру у футбол. Архівні дані свідчать, що змагалися між собою дві команди, завданням яких було потрапити м’ячем в отвір у сітці, натягнутій між двома бамбуковими жердинами. Переможців нагороджували щедрими подарунками. Деякі популярні гравці навіть призначались на високі державні або військові посади. А надувними м’ячами почали грати вже у XVIII столітті. Виникнення сучасного ж футболу відбулось у 1863 році.
Історія розвитку українського футболу

Розпочиналося все з Одеси. Англійські моряки зупинилися в одеському порту й "привезли" із собою футбол. Саме вони створили першу команду ОВАК (Одеський атлетичний британський клуб), що складався лише з одних англійців. Саме в Одесі й було створене перше футбольне поле. Майже в той же час гра проникла в Західну Україну. Перші футбольні правила були надруковані у монографії «Гімнастичні ігри шкільної молоді». Перший футбольний матч проходив у Львові. Тоді львів’яни грали проти команди з Кракова. Гра тривала 7 хвилин до першого забитого голу. Граючи без схеми і тактики? перемогли львів’яни. До речі, воротами в той час служили два прапорці, устромлені в землю.

У 1900 роках виникають перші футбольні клуби, ініціаторами в основному стають студенти. У багатьох містах першими гравцями стають робітники та моряки з країн Європи. У 1927 р. було засновано Київське «Динамо». Саме «Динамо» було єдиною українською командою у найвищій лізі першого чемпіонату СРСР в 1936 році.
Відділення футболу спортивної школи м. Славутич почало працювати з вересня 1990 року. Перший тренер, який зробив набір хлопчиків для занять футболом, був Олександр Володимирович Вишневський. За час існування відділення футболісти міста приймали участь в багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних турнірах, в яких неодноразово ставали призерами та переможцями.

Самими вагомими досягнення стали: перемога у Всеукраїнському турнірі на приз «Шкіряний м’яч» та в першості України серед юнаків. Вихованці Славутицької спортивної школи неодноразово ставали призерами міжнародних змагань у складі різних збірних команд України. Так, у складі збірної команди України серед аматорів Олег Копіч став бронзовим призером чемпіонату Європи, після чого йому присвоєно звання майстра спорту України. Цей почин був підтриманий Сергієм Рожком, який у складі юнацької збірної України став бронзовим призером чемпіонату Європи, а також захищав кольори «Оболоні» та «Кривбасу» в Прем’єр-лізі та ФК «Мінськ» – вища ліга Республіки Бєларусь.

У прем’єр-лігу виводив на матчі капітан команди ПФК «Севастополь» Олександр Жабокрицький – вихованець славутицкого футболу. Два сезони у футболці «Ворскли» провів Дмитро Бровкін, а в одному з них був кращим бомбардиром команди. У вищій лізі Республіки Бєларусь грали ще два вихованці КДЮСШ – Юрій Бровченко («Динамо» – Мінськ) та Павло Лобцов (ФК «Гомель»). У Прем’єр-лізі грав Павло Щедраков, майстер спорту України (ФК «Говерла», Закарпаття), зараз він грає у ФК «Десна» (Чернігів) разом з Олегом Шевченком. У ФК «Десна» грав також Тимур Рустамов, зараз він грає у ФК «Оболонь» (Київ). Багато вихованців славутицького футболу грали в другій лізі за ФК «Скала» (Стрий), це: Микита Забродін, Микита Зайченко, Олексій Лазебний, Тимур Рустамов, Руслан Ткачук, Дмитро Шарай. Олексій Лазебний зараз грає в Словаччині, а до цього один сезон провів у Вищій лізі Естонії. Із останніх випускників КДЮСШ за команду майстрів з м. Біла Церква грає Володимир Тутаров.

Протягом всього періоду існування в місті футболу спортсмени та тренери КДЮСШ відчували підтримку з боку керівництва комітету з фізичної культури, а особливо від мера Володимира Петровича Удовиченка. Практично під час кожного святкування Дня міста стало традиційним проводити товариську зустріч між ветеранами славутицького футболу і ветеранами київського «Динамо», в яких неодноразово приймав участь і сам Володимир Петрович. Завдяки його увазі й допомозі наші юні футболісти до цього часу приймають участь у першостях Київської області в різних вікових групах, що дає можливість виховати спортсменів рівня першої та прем’єр-ліги в чемпіонатах України.

Протягом усієї історії на відділенні футболу працювали:

– Віктор Миколайович БОЙКО;
– Іван Антонович БУБІС;
– Олександр Володимирович ВИШНЕВСЬКИЙ;
– Вадим Анатолійович ЗУЙ;
– Олександр Михайлович САЛІЙ;
– Олександр Анатолійович СЕЛІВАНОВ;
– Володимир Володимирович СОБАКАР;
– Вадим Сергійович ТАРИКІН;
– Олег Анатолійович ТРУХАН;
– Володимир Артурович Шнайдер.
мрия