Завантаження ...

КДЮСШ м. Славутич – 25 років. Відділення боксу

Відділення боксу в Славутичі з’явилося в спортивній школі в 1990 році. Його засновником став тренер-викладач Геннадій Родіонович Кім, який виховав першого майстра спорту України з боксу в нашому місті. Вихованець КДЮСШ Славутича Ігор Миколайович Глущенко продовжив справу свого вчителя, збільшив його здобутки, став Заслуженим тренером України.

 

Історія виникнення боксу

Протягом сторіч кулачний бій займав порівняно велике місце в житті суспільства. У народних переказах, билинах, піснях, різних творах мистецтва оспівувалися мужність і сила, сміливість і шляхетність, патріотизм і чесність, проявлені кулачними бійцями під час поєдинків, тобто ті якості, які роблять людину прекрасним і цінним надбанням для суспільства.

Якщо ж говорити про правила кулачного бою, то слід зазначити, що в Древній Греції правил кулачного бою не було. Мистецтво вести сутичку передавалося в спадщину. Бій не ділився на раунди і супротивники билися без обмеження часу. Коли вони настільки втомлювались, що не могли продовжувати бій надалі, то за обопільної згоди змагання переривалося до тих пір, поки бійці відновлювали сили. Зазвичай бій тривав доти, доки один із супротивників не подавав сигнал про здачу. За правильністю бою стежив суддя, що зображується на вазах із лозою в руках. Ударами цієї лози він розбороняв бійців у разі порушення ними правил бою. Кулачний бій був включений в олімпійську програму XXIII Олімпійських ігор (688 р. до н.е.).

Розвиток професійного боксу в Україні офіційно почався з 1991 року, коли країна отримала незалежність.
Українські боксери встановили світовий рекорд в м. Баку (Азербайджан) за кількістю завойованих золотих нагород на чемпіонаті світу. Про це повідомив на прес-конференції голова Державної служби молоді та спорту Равіль САФІУЛЛІН. За його словами, результат виступу українських боксерів є унікальним, оскільки вони не тільки показали найкращий результат за історію виступів збірної на світовій першості, а й побили світовий рекорд за кількістю золотих нагород, встановлений 1974 року командою Куби, коли на чемпіонаті світу серед чоловіків кубинці вибороли три золоті медалі. Тоді українська збірна отримала чотири золотих та одну срібну медаль і посіла перше загальнокомандне місце. Також на цих змаганнях українські спортсмени завоювали шість олімпійських ліцензій на участь в Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні.

Найбільше медалей для України виграли боксери, які стали найкращими на Олімпіаді–2012. Чемпіонами стали Олександр Усик і Василь Ломаченко. Останній виграв другу поспіль Олімпіаду, причому в двох різних вагових категоріях (зараз – 60 кг, у 2008-му – 57). Срібним призером став Денис Берінчик, що став улюбленцем лондонської публіки, за видовищність боїв і виконання на рингу гопака після кожної перемоги. Бронзові нагороди завоювали Олександр Гвоздик і Тарас Шелестюк.

Цей вид спорту має в Україні гарну базу та досяг світового визнання, виховав всесвітньо відомих спортсменів – справжніх зірок боксу практично у всіх вагових категоріях.

Розвиток боксу в м. Славутич
Відділення боксу в Славутичі з’явилося в спортивній школі в 1990 році. Його засновником став тренер-викладач Геннадій Родіонович Кім, який виховав першого майстра спорту України з боксу в нашому місті.
Вихованець КДЮСШ Славутича Ігор Миколайович Глущенко продовжив справу свого вчителя, збільшив його здобутки, став Заслуженим тренером України.

За час існування відділення боксу в КДЮСШ тренерами-викладачами було підготовлено:

• майстрів спорту України міжнародного класу – 1 (Світлана Мирошниченко);
• майстрів спорту України – 5 (Олексій Гросс, Родіон Кім, Сергій Ромодан, Станіслав Скороход, Андрій Чірков).

Серед вихованців відділення більше 10 кандидатів в майстри спорту України, призери чемпіонату світу, Європи, а також переможці та призери чемпіонатів, першостей України, міжнародних турнірів:

– Олександр АПАНАСЕНКОВ – кандидат у майстри спорту України, бронзовий призер чемпіонату України серед молоді 2011року, а також бронзовий призер турніру класу «А» на призи братів Кличко – 2012 р.;
– Світлана МИРОШНИЧЕНКО – майстер спорту України міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату світу 2002 року серед дорослих спортсменів (м. Анталія, Туреччина), бронзовий призер чемпіонату Європи 2003 року (м. Печ, Угорщина), багаторазова чемпіонка України, деякий час працювала тренером-викладачем з боксу в КДЮСШ м. Славутича;
– Дмитро РАФАЛЬСЬКИЙ – кандидат в майстри спорту України, бронзовий призер VI Юнацьких спортивних ігор України 2011 р. та бронзовий призер турніру класу «А» 2011 року (м. Алмати, Казахстан), срібний призер чемпіонату України серед молоді 2012 року;
– Віталій ЧІРКОВ – срібний призер Ччмпіонату Європи серед школярів 2005 року (м. Тверь, Росія).

Став уже традиційним міжнародний турнір пам’яті Г. Р. Кіма, на який приїжджають найсильніші боксери з країн СНГ (з Бєларусі, Молдови, Росії, Румунії тощо). З кожним роком його популярність серед любителів боксу в Україні та за її межами росте. Організатори турніру тісно співпрацюють з меценатами та спонсорами, проводять його на високому рівні.

На даний час працює бригада кваліфікованих тренерів, серед них: старший тренер Ігор Миколайович Глущенко та помічник з фізичної підготовленості спортсменів Лідія Миколаївна Шаніна. Відділення нараховує біля 30 учнів різних вікових категорій.
мрия