Завантаження ...
knukim.edu.ua

На території Чорнобильського заповідника планують створити музей-садибу

Чорнобильський заповідник та Громадська організація «Свободу не спинити» підписали Угоду про співпрацю. Заплановано, що одним з головних результатів партнерства має стати створення музею-садиби в селі Оташів, де компактно проживало чимало самоселів. Основу музею складуть предмети побуту, знаряддя праці та інвентар, які поліщуки використовували в повсякденному житті.

 
 

Чорнобильський заповідник та Громадська організація «Свободу не спинити» підписали Угоду про співпрацю.

Заплановано, що одним з головних результатів партнерства має стати створення музею-садиби в селі Оташів, де компактно проживало чимало самоселів. Основу музею складуть предмети побуту, знаряддя праці та інвентар, які поліщуки використовували в повсякденному житті.

«У разі успішної реалізації цієї ініціативи, музей-садиба може стати цікавим культурно-просвітницьким і туристичним об’єктом, який відкриє зону відчуження зі ще одного унікального боку – історичного. Така ідея виникла з огляду на те, що перед Чорнобильським заповідником стоять не лише природоохоронні, науково-дослідні чи еколого-просвітницькі завдання, а й водночас історико-культурні», - повідомляють у Чорнобильському заповіднику.

Територія Заповідника до аварії на ЧАЕС – це осередок прадавніх традицій та звичаїв Полісся, що частково збереглися завдяки поставарійним етнографічним експедиціям та певною мірою самоселам, котрі, попри евакуацію, повернулися у свої домівки ще в кінці 80-х – на початку 90-х років минулого століття. Вони теж створили свій культурно-побутовий пласт, який заслуговує на вивчення, збереження й популяризацію.

За інформацією: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник
Фото із архіву Дениса Вишневського

мрия