Завантаження ...
knukim.edu.ua

ДАЗВ та ЄБРР обговорили виконання міжнародних проєктів в умовах карантину

Сьогодні, під час відеоконференції керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП «Чорнобильська АЕС» та Європейського банку реконструкції та розвитку обговорили хід реалізації міжнародних проєктів в умовах карантину. «Незважаючи на всі виклики, які пов’язані із роботою в умовах пандемії коронавірусу ....

 
 

Сьогодні, під час відеоконференції керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП «Чорнобильська АЕС» та Європейського банку реконструкції та розвитку обговорили хід реалізації міжнародних проєктів в умовах карантину.

«Незважаючи на всі виклики, які пов’язані із роботою в умовах пандемії коронавірусу COVID-19 та масштабних пожеж на території зони відчуження та по всій країні, виконання міжнародних проєктів продовжується. Зокрема, на Сховищі відпрацьованого ядерного палива № 2 триває підготування до «гарячих» випробувань, в рамках яких з діючого Сховища відпрацьованого ядерного палива №1 до СВЯП-2 буде переміщено відпрацьовані тепловидільні збірки. Наразі продовжується робота щодо узгодження з Держатомрегулюванням документів, необхідних для отримання Окремого Дозволу на початок «гарячих» випробувань», - зазначив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник.

 


Умови карантину створили певні форс-мажорні обставини, які вплинули на підготування до проведення «гарячих» випробувань об'єкта. Так, частина персоналу компанії «Holtec», які не є резидентами України, були евакуйовані до США, а під час «гарячих» випробувань представники підрядної організації також мають бути присутні на майданчику, щоб підтвердити спроможність об’єкта.

За словами в. о. Генерального директора ЧАЕС Володимира Пескова, з Франції доставлено в Україну обладнання для основного крану СВЯП-2, які вже пройшли приймальні випробування на майданчику об’єкта. Крім того, на проммайданчику Чорнобильської АЕС здійснюється оперативне управління системами і обладнанням об'єкта «Укриття», відповідно до вимог технологічного регламенту.

 


Очільник ДАЗВ Сергій Калашник, повідомив, що разом з ЄБРР Агентством зараз розробляється Дорожня карта стосовно Чорнобиля. Вона дасть можливість визначити загальні підходи та план дій для майбутнього співробітництва між Україною та міжнародною спільнотою щодо створення інтегрованої системи керування радіоактивними відходами в контексті зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. У подальшому для цих проєктів має бути створено відповідний Фонд із залученням коштів ЄБРР та міжнародної спільноти.

мрия