Тепла, добра і радості нам всім Святий Микола на поріг приніс!

Багато хто вірить: якщо напередодні Дня святого Миколая загадати бажання, то воно неодмінно збудеться. А якщо весело провести це свято, то хорошим буде увесь рік. Тому учасники творчої майстерні Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру вирішили відсвяткувати це свято радісно....

 
 

Багато хто вірить: якщо напередодні Дня святого Миколая загадати бажання, то воно неодмінно збудеться. А якщо весело провести це свято, то хорошим буде увесь рік. Тому учасники творчої майстерні Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру вирішили відсвяткувати це свято радісно і від душі.

Спочатку вони прослухали історію виникнення цього свята і розповідь про те, як його відзначають у різних країнах. Присутнім дуже сподобалося, що в маленькому французькому містечку Сан-Ніколя-де-Пор проходить театралізована хода під фанфари, на чолі якої йде Миколай, а за ним слід-привид з величезним мішком і різками для неслухняних дітей. У Нідерландах вважається, що святий Миколай припливає на кораблі з Іспанії, а потім переїжджає від хати до хати на коні на ім’я Амеріго. Діти в очікуванні подарунків виставляють взуття, в яке кладуть сіно або морквину для коня.

Цікава інформація про традицію святкування цього дня викликала непідробний інтерес у слухачів, але тим не менше всі з нетерпінням чекали другої частини свята і з радістю брали найактивнішу участь у всіх запропонованих іграх. У деяких конкурсах довелося згадати дитинство і навіть стати акторами казкового уявлення! Всюди лунав сміх, нестримні веселощі охопили всіх. Невеликий перепочинок на чаювання не зменшив запал, а, навпаки, розохотив ще більше. Святкова атмосфера відчувалася у всьому. День святого Миколая пройшов весело, тому і рік обіцяє бути чудовим.


Ольга КРОПТА,
завсектором клубної роботи Славутицького ЗБІЦу Київської області