Нова енергоефективна ідея для Славутича

За підтримки Платформи cталого розвитку та передового досвіду «Е-нoвaція» до Славутича завітали представники компанії «Науково-виробнича фірма «Енергосистеми» з м. Запоріжжя. Завдяки багатому досвіду з покращення роботи систем опалення житлових будинків, їх проект з балансування ...

 

За підтримки Платформи cталого розвитку та передового досвіду «Е-нoвaція» до Славутича завітали представники компанії «Науково-виробнича фірма «Енергосистеми» з м. Запоріжжя. Завдяки багатому досвіду з покращення роботи систем опалення житлових будинків, їх проект з балансування опалення увійшов до каталогу «100 кращих інновацій з енергоефективності у житлово-комунальному господарстві України» (2018 р.).

Для ознайомлення з кращим досвідом з енергоефективності представниками компанії «SMART− баланс» для адміністрації міста, працівників житлово-комунальної сфери, управителів будинків та уповноважених представників багатоквартирних будинків була представлена презентація «Автоматизована система розумного теплоспоживання «SMART-баланс» – система балансування опалення у будинках».

Завдяки встановленню систем розумного теплоспоживання «SMART-баланс», у багатоквартирних будинках спостерігається покращення комфорту в кімнатах та значне зниження споживання теплової енергії (до 40%), що, як наслідок, призводить до зниження суми оплати за спожиту теплову енергію та гарячу воду.

Детальніше з практикою застосування системи «SMART−баланс» можна ознайомитись за посиланням: http://misto-em.org.ua/project/modernizatsiya-system-opalennya-v-osbb/ або знайти технічну інформацію на сайті компанії: http://smart-balance.energosys.com.ua/

У зустрічі взяли участь енергоменеджери департаменту енергозбереження КП «АРР», керівники та спеціалісти виконавчого комітету Славутицької міської ради та КП «Славутич−Тепломережі», керівники управляючих компаній Славутича, представники ОСББ та уповноважені багатоквартирних будинків.

Досягнуто домовленостей щодо оцінки потенційних претендентів для реалізації демонстраційного проекту та підготовки пропозицій для міста Славутич. Реалізація проектів пропонується із залученням коштів інвестора (методом відшкодування вкладених коштів за рахунок частки економії від впровадження проекту).

Але для мешканців будинку умовою участі в проекті є співфінансування в розмірі не менше 30%. По закінченню зустрічі за пропозицією представників компанії «Енергосистеми» робота продовжилася обстеженнями трьох будинків, для яких були надані консультації щодо функціонування внутрішньобудинкової мережі опалення та складені технічні пропозиції щодо покращення роботи системи опалення в цих будинках.

Галина ЖУРАВСЬКА,
начальник департаменту енергозбереження КП «АРР»