Дні популяризації економічного розвитку. Міжрегіональний форум «Розвиток підприємництва – запорука успіху громади!»

У рамках реалізації заходів Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич − драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» 8−9 жовтня в Михайло-Коцюбинській об’єднаній громаді пройшов потужний захід – Міжрегіональний...

 
У рамках реалізації заходів Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич − драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» 8−9 жовтня в Михайло-Коцюбинській об’єднаній громаді пройшов потужний захід – Міжрегіональний форум «Розвиток підприємництва – запорука успіху громади», присвячений питанням підтримки розвитку підприємництва в громадах та впровадження механізмів підвищення їх інвестиційної привабливості. 


На початку заходу пролунали щирі вітання та побажання успіхів у сфері економічного розвитку від в.о. голови М.-Коцюбинської ОТГ Ніни Ворох, першого заступника міського голови м. Славутич Віктора Шевченка та голови Любецької ОТГ Сергія Пінчука. У формі панельних дискусій із залученням фахових експертів, представників органів влади та бізнесу відбулося обговорення актуальних питань ролі підприємництва в розвитку громад, можливостей, які мають підприємці, проблем, які їх турбують, та, відповідно, шляхів їх вирішення.

У пленарній частині, яка пройшла в перший день Форуму, взяли участь експерти проекту FORBIZ, представники Офісу розвитку малого та середнього підприємництва/SME.DO, Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування, Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області.
 

 
Перший заступник міського голови Славутича Віктор Шевченко презентував досягнуті на даний час результати реалізації Грантового проекту Європейського Союзу, які вже позитивно впливають на покращення загального економічного стану Славутича, а директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня представив конкретні кроки, що здійснюються для підтримки підприємництва в Чернігівській області. Крім того, в дискусії взяли участь безпосередньо підприємці Михайло-Коцюбинської громади, які розповіли про проблеми та виклики, з якими вони стикаються, а також бачення щодо розвитку підприємництва та надали пропозиції щодо конкретних дій на рівні громад, регіонів, держави. Був презентований і один з найуспішніших кейсів залучення інвестицій в громаду – створення та діяльність потужного підприємства з виготовлення зернових пластівців під торговою маркою «Добродія».

У рамках заходу також було охоплено молодь Михайло-Коцюбинської громади. Учні 10–11-х класів місцевої гімназії вчилися себе презентувати, складати міні-бізнес-проекти та планували майбутнє своєї громади.
На другий день Днів популяризації учасники мали змогу безпосередньо відвідати місцеві підприємства, поспілкуватися з підприємцями та наочно ознайомитись з успішними практиками започаткування та розвитку медично-реабілітаційного, туристичного та меблевого бізнесів у Михайло-Коцюбинській громаді.

Дні популяризації економічного розвитку також акцентували увагу учасників на підприємцях, які невтомно, наполегливо шукають можливості для розвитку бізнесу. Ці люди щодня багато працюють, намагаються вижити в існуючому несприятливому бізнес-середовищі, і, незважаючи на все, їм це вдається. Саме вони, розвиваючи свій бізнес та створюючи робочі місця, роблять нашу країну кращою.

Резюмуючи цей захід, можна зробити висновок, що Меморандум про співпрацю між містом Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами став ефективним інструментом партнерства для стимулювання економічного розвитку громад. На високому європейському рівні Дні популяризації організували Михайло-Коцюбинська громада, виконавчий комітет Славутицької міської ради та Агенція регіонального розвитку Чернігівської області. Добра традиція проведення Днів популяризації економічного розвитку успішно триває.


Команда з реалізації
Грантового проекту ЄС
у м. Славутич