Завантаження ...
knukim.edu.ua

Чи бувають права без обов’язків?

На це питання намагалися відповісти учні 11-го класу середньої школи №4, взявши участь у бесіді із заступником начальника відділу Славутицького бюро правової допомоги Н. А. Новик. У стінах ЗБІЦу ця тема піднімається не вперше, і завжди дуже цікаво дізнатися думку школярів...

На це питання намагалися відповісти учні 11-го класу середньої школи №4, взявши участь у бесіді із заступником начальника відділу Славутицького бюро правової допомоги Н. А. Новик. У стінах ЗБІЦу ця тема піднімається не вперше, і завжди дуже цікаво дізнатися думку школярів. 


Учні назвали свої права, а ось з обов’язками виявилося складніше. Жартома старшокласники не хотіли згадувати про свої обов’язки. Їх більше цікавило, як вони можуть захистити свої права і хто їм при цьому може допомогти. Проте відбулася серйозна розмова і про обов’язки − і, як з’ясувалося, ця тема їм не дуже близька. В ході бесіди було наведено багато прикладів, як молодь в різних країнах бореться за свої права і наскільки успішна ця боротьба.

Учні ділилися випадками із життя, коли їхні права були порушені, і з допомогою представника бюро правової допомоги аналізували, як надалі можна уникнути подібних ситуацій. У цілому розмова вийшла дуже плідною. Її учасники отримали відповіді на всі поставлені запитання. Вони відчули себе підкованими знаннями про власні права й обов’язки в світлі нових подій. Школярі заручилися підтримкою бюро правової допомоги. Відтепер вони можуть звернутися сюди в будь-який час, якщо раптом в їх житті виникнуть непередбачені ситуації, вихід з яких допоможуть знайти компетентні співробітники цього бюро.


О. В. КРОПТА,
зав. сектором клубної роботи
Славутицького ЗБІЦу 

мрия