Завантаження ...
knukim.edu.ua

Успіх країни складається з успіху окремих територій!

В Одесі з 18 по 20 червня відбувся XV Український муніципальний форум, що продовжив традицію Асоціації міст України збирати голів громад, урядовців, експертів та представників міжнародних організацій для обговорення питань місцевого самоврядування...

В Одесі з 18 по 20 червня відбувся XV Український муніципальний форум, що продовжив традицію Асоціації міст України збирати голів громад, урядовців, експертів та представників міжнародних організацій для обговорення питань місцевого самоврядування. У форумі брало участь 75 міських голів, серед яких – і міський голова Славутича. 


На загальноміський нараді, що відбулася у понеділок 24 червня, Юрій Фомічев надавав інформацію про основні акценти роботи форуму. На Дні діалогу з владою прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що реформу децентралізації необхідно продовжити і захистити, одночасно підтримати невеликі міста, в тому числі й фінансово. За словами міського голови, є бажання державної влади відати ресурси на місця, це стосується і тих адміністративних одиниць, які так і не стали об’єднаними територіальними громадами (ОТГ).

Славутич за своїм статусом, як місто обласного значення, теж має права ОТГ, єдине, чого ми не маємо, це доступу до інфраструктурної субвенції. Проте є позитивна новина: Міністерство екології та природних ресурсів виділяє субвенцію в розмірі 30 млн гривень на реконструкцію очисних споруд. На форумі піднімалося й наболіле питання ремонту доріг, особливо місцевого значення. У Бюджеті–2020 передбачається 10 млрд гривень на реконструкцію доріг, і ці кошти будуть доречні.

При вже створених і діючих ОТГ і далі залишається система державного управління, яка фактично дублює функції. Тому уряд приймає рішення, що з 1 січня 2020 року на 50% будуть скорочені облдержадміністрації та райдержадміністрації. Сьогодні громади відчувають зменшення державного фінансового ресурсу, проте позиція Рахункової палати щодо фінансування делегованих повноважень за рахунок місцевих бюджетів однозначна: це є нецільове використання коштів, і будь-які такі виплати повинні здійснюватись за рішенням суду.

21 липня відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради України і не виключено, що місцеві вибори теж будуть позачерговими.

Проведення таких муніципальних форумів є добрим і відкритим засобом спілкування органів місцевого самоврядування з державними інституціями. І головне – потрібно чути один одного і разом працювати в інтересах громад і країни.


Відділ інформації

мрия