Визначили районування території Заповідника

4 червня 2019 року у київському представництві Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника відбулось чергове засідання науково-технічної ради. Серед головних питань обговорювали встановлення лімітів на використання природних ресурсів на території...

 
4 червня 2019 року у київському представництві Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника відбулось чергове засідання науково-технічної ради. 


Серед головних питань обговорювали встановлення лімітів на використання природних ресурсів на території Заповідника у науково-дослідних цілях, районування території Чорнобильського Заповідника, а також про визначення маршрутів відвідування території з ознайомчою та науковою метою.

У результаті обговорення, члени НТР дійшли згоди, що схвалення лімітів на використання природних ресурсів дасть можливість провести інвентаризацію об’єктів флори і фауни, дослідження розподілу угруповань мишоподібних, комах, вищих судинних рослин, мохів і лишайників, без нанесення шкоди природним комплексам Заповідника.
 

 
Фахівці наукових підрозділів презентували карту попереднього районування території Заповідника за ландшафтними критеріями з урахуванням цінності екосистем. Велика площа території Заповідника (227 тис. га) зумовлює необхідність поділу її на більш дрібні територіальні одиниці для забезпечення ефективного управління, вважають науковці.

Спеціалістами запропоновано розділити територію Заповідника на 3 великі сектори: західний, центральний, східний. В ці сектори входитимуть 18 районів. Кожен район матиме деталізований опис, що забезпечить надання базової інформації про природні умови, біологічне різноманіття та інші описові характеристики. Такі дані допоможуть при визначені маршрутів як для науковців, а в перспективі для відвідування територій Заповідника любителями природи.
 

За результатами проведеного засідання НТР, фахівці доопрацьовують необхідні документи та вже готують інформаційні матеріали до наступного засідання, яке заплановано провести наприкінці літа.