Завантаження ...

2 серпня — день пам’яті пророка Іллі

e812abb65d6b3513f614483a1639ac02.jpg

2 серпня у церковному календарі – день пам'яті пророка Іллі. Він вважається найшанованішим пророком в православній Церкві. Все своє життя він присвятив Богу, за що здобув від нього особливу милість – здійснювати чудеса, закликати народ до покаяння та розповідав про майбутнє.

Народився в місті Фесфії Галаадській за 900 років до народження Ісуса Христа. Батьки дали синові при народженні ім'я, яке означає "міць Господня". І воно визначило все його життя. З юних літ він вирішив присвятити себе служінню Богу. А тому поселився в пустелі, молився та жив у суворому пості. В той час царем Ізраїлю був Ахав, який поклонявся ідолам і закликав свій народ робити так само. Ілля виступив проти ідолопоклонства і ревно захищав християнство.

Церковний календар на 2 серпня - кому моляться віряни

Прийшов Ілля до Ахава і сказав, що за нечестя його буде голод багато років. Так і сталося. Сам же Ілля жив у той час у пустелі, пив воду зі струмка та їв їжу, яку йому приносили ворони. Посуха і голод тривали три з половиною роки. Тоді прийшов Ілля знову до Ахава і запропонував йому зібрати народ на горі Кармель. Коли той так і зробив, то пророк мовив: "Досить вам бути в нечесті. Пізнайте істинного Бога. Принесімо жертву: ви — Ваалу, а я — Господу Богу, але вогню не розводитимемо. Хто пошле з неба вогонь на жертву, Той і є істинний Бог". І всі погодилися.

Спочатку вони вирішили принести жертву Ваалу. Однак нічого не сталося. Ілля ж тільки почав молитися, як з моря подув вітер і прийшов дощ.

Церковний календар на 2 серпня: відео

Народні прикмети на 2 серпня

  • З Ільїна дня ніч довга, а вода прохолодна.
  • До Іллі дощ ходить за і проти вітру - як накаже пророк, а після нього - лише за вітром.
  • По Іллі і сонце по гіллі.
  • Минув Ілля - чекай гнилля.

Що не можна робити 2 серпня

  • Не можна ходити на риболовлю та купатися у відкритих водоймах.
  • Не варто лаятися та кричати.
мрия