Завантаження ...
knukim.edu.ua

Працівники Запорізької АЕС – переможці премії «Людина року з контролю над озброєннями»!

321249656_5741743049278034_1551729321878040608_n.jpg

Сьогодні, 13 січня 2023 року, Асоціація контролю над озброєннями оприлюднила результати голосування в номінації «Людина року з контролю над озброєннями» (Arms Control Person(s) of the Year).

Визначення переможців тривало з 8 грудня 2022 року до 12 січня 2023-го, і найбільше голосів отримали героїчні працівники тимчасово окупованої Запорізької АЕС!

Участь у голосуванні взяли понад 3500 респондентів майже з 80-ти країн світу.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін привітав мужніх атомників ЗАЕС із заслуженою перемогою. Він вчергове подякував працівникам, які зберігають силу та героїзм і не переходять на бік ворога, залишаючись вірними своїй професії та Україні.

Запорізьких атомників номінували за героїчні зусилля з підтримки ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС у надскладних умовах російської військової окупації та постійних обстрілів станції.

«Вся Україна та весь цивілізований світ пишаються мужністю і працею наших запорізьких атомників. Вони всупереч постійному тиску й окупації продовжують виконувати свою місію. І ця нагорода – на честь їхньої відважності й стійкості, сили духу та людської гідності. Дякую асоціації за справедливе визнання і дякую всім, хто взяв участь у голосуванні та підтримав працівників нашої ЗАЕС», – сказав Петро Котін.

Директор з політики нерозповсюдження Асоціації контролю над озброєннями Келсі Девенпорт також відзначила хоробрість українських атомників і висловила своє захоплення ними.

«Незаконна та безпрецедентна окупація Запорізької атомної електростанції росією створила неприпустиму ситуацію з ядерною та радіаційною безпекою. Попри переслідування та погрози з боку російських військ український персонал продовжував безпечну експлуатацію станції, запобігаючи ядерній кризі», – наголосила Келсі Девенпорт.

Для довідки: Асоціація контролю над озброєннями (Arms Control Association) була заснована 1971 року у США. Вона є національною позапартійною організацією, покликаною підтримувати ефективну політику контролю над озброєннями.

Номінантів на почесне звання відзначають за значні зусилля для просування ефективного контролю над озброєннями, нерозповсюдження та роззброєння, підтримання ядерної та радіаційної безпеки, а також підвищення обізнаності людей про загрози, які несе зброя масового ураження.

Запорізька атомна електростанція Arms Control Association

мрия