Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
мрия

Віялові відключення електроенергії: реальність чи фейк?

ee.jpg

Всі українці пам’ятають часи, коли по вечорах декілька годин не було світла. Нажаль це може повторитися. На офіційному сайті "Чернігівобленерго" говориться про так звані віялові відключення електроенергії. "І на те є серйозні причини. За підсумками 2020 року, частка ТЕС і ТЕЦ у структурі української генерації електроенергії склала близько 35%. Зараз вона ще менша. На відміну від атомної енергетики, яка забезпечує стабільне базове навантаження на енергосистему, теплові електростанції можуть швидко змінювати навантаження на свої блоки – збільшувати або зменшувати обсяги генерації електроенергії.

Це дозволяє їм забезпечувати різкий приріст попиту в пікові години – вранці і ввечері. Однак через дефіцит вугілля, яке і є основним паливом для них, їх безперебійна робота опинилася під загрозою. У країні заговорили про енергетичну кризу і, відповідно, про можливість обмеження споживання електроенергії шляхом вимкнення частини споживачів" - пишуть енергетики на сайті Чернігівобленерго.
 

І далі:" АТ «Чернігівобленерго», згідно з вимогами «Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії», затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 654 від 10 жовтня 2015 року, складено графік погодинних відключень (ГПВ), який застосовується з метою запобігання порушення режиму роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту електричної потужності. ГПВ складається в обсязі не менш ніж 75% від максимального споживання електричної потужності області та включає в себе три рівних черги, які вводяться поетапно одна за одною. Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів під час ГПВ не має перевищувати 2 годин 30 хвилин. ГПВ застосовується з попередженням споживачів не пізніше ніж за одну добу до їх застосування. Підприємства електроенергетики оприлюднюють через місцеві засоби масової інформації та на своїх веб-сайтах періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги ГПВ, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам чи вулицям із зазначенням годин доби. У графік погодинних відключень заведені побутові та промислові споживачі".
 

Енергетики визнають: ця зима може бути однією з найважчих за роки Незалежності. Спасибі президенту Зеленському і всій бездарній команді "95 кварталу" та українцям, які за них проголосували!

Мебли для родины